Menu

Mieszkańcy ul. Zachodniej odcięci od świata

Mieszkańcy ulicy Zachodniej skarżą się na uciążliwości spowodowane przez remont tej drogi. Ich zdaniem wykonawca nie zadał sobie trudu, by możliwie jak najbardziej zniwelować bariery, jakie powstały na skutek prowadzonych prac. Duże problemy z poruszaniem się w tym rejonie mają zarówno kierowcy, jak i piesi, głównie osoby starsze i niepełnosprawne.

Mieszkańcy ul. Zachodniej odcięci od świata
Remont tzw. Trasy Sudeckiej ruszył pełną parą i równocześnie pojawiło się wiele utrudnień dla mieszkańców i kierowców, jak to zwykle ma miejsce przy tego typu pracach. Mieszkańcy ulicy Zachodniej twierdzą jednak, że ich przypadku uciążliwości są zbyt duże, choć można było ich uniknąć.
 
- Teraz największym problemem jest wydostanie się mieszkańców budynków od numeru 1 do 10. Pas ruchu został zagrodzony, nie mamy dojścia do jezdni. Nie mamy należycie utwardzonego chodnika, by można było bezpiecznie dojść do wyjazdów z podwórza. Same wyjazdy z podwórza, gdzie mamy teraz parkować pojazdy praktycznie nie istnieją. Są takie wykopane rowy, że nie ma możliwości bezpiecznego wyjazdu. Podwórze też jest zaniedbane, podmyte przez wody opadowe, ze studzienkami na wierzchu i ogromnymi dziurami. Osoby starsze, niepełnosprawne nie mogą dostać się do jezdni, by wsiąść do samochodu i jest też problem by dojść do najbliższego przystanku na Placu Darowskiej. To jest jakieś 500 metrów, które trzeba pokonać po chodniku, który praktycznie nie istnieje, a do tego naprzeciwko nie ma się jak dostać - mówi Justyna, mieszkająca przy ul. Zachodniej.
 
 
Jak zauważają mieszkańcy, podczas zrywania asfaltu wykonawca nie zadbał o wyrównanie terenu przy wyjazdach z podwórek i na przejściu dla pieszych. Pokonanie wysokich progów dla osób starszych, niepełnosprawnych, czy z wózkami jest bardzo trudne lub niemożliwe.
 
- Przejście dla pieszych, które zostało pozostawione między budynkami, jedno jedyne na dziesięć budynków, jest jednym wielkim wykopem. Nie jest utwardzone ani podsypane czy zabezpieczone jakąś platformą. Musimy chodzić po wykopach, żeby dostać się na drugą stronę ulicy - twierdzi Justyna.
 
 
Zdaniem mieszkańców niewłaściwie zabezpieczono także budynki od strony ulicy. Sporo zniszczeń wyrządzono podczas pierwszych prac przy instalacjach podziemnych, a obecne zabepieczenia tymczasowe są niewystarczajace.
 
- Woda zaczęła zalewać nam piwnice. 21 czerwca zgłosiliśmy to do zarządcy. Przyjechała komisja z pracownikami ADM-u (MZB - przyp. red) i Eurovii i tak to zabezpieczyli, że zasypali okienka do piwnic. Zasłonili jakimiś płachtami i zasypali jakimś piaskiem czy żwirem. Po pierwszej ulewie wypłukało cały ten piach i znowu pozalewało piwnice. W tej chwili nie mam gdzie złożyć opału na zimę. Piwnice są mokre, chyba będę musiała trzymać drewno w mieszkaniu - dodaje Urszula, również mieszkanka ul. Zachodniej.
 
 
 
Podczas prac zlikwidowano zatokę, gdzie mieszkańcy parkowali samochody wzdłuż ulicy Zachodniej, a cały teren prowadzonych prac otoczono ogrodzeniem.
 
- Brakuje wyznaczonych miejsc, gdzie moglibyśmy zaparkować, nawet dla karetek czy Straży Pożarnej, czyli podstawowych służb, które nas chronią. Jesteśmy odcięci od świata. Prosimy o interwencję, żeby ktoś przyjechał, zobaczył, w jaki sposób technicznie zostały "rozwiązane" problemy poruszania się mieszkańców i bytowania - apeluje Justyna.
 
 
Zwróciliśmy się w tej sprawie do Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Zostaliśmy zapewnieni, że na miejsce zostaną skierowani inspektorzy i ocenią, w jaki sposób wykonawca zabezpieczył ciągi komunikacyjne na czas prowadzenia prac. Zostaną też wydane stosowne dyspozycje, by możliwie w jak największym stopniu zniwelować wszelkie utrudnienia.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wojtek (22 sierpnia 2022 11:13)
Ile jest +500 stworzeni przez rząd o 7 lat. Dla nich są zawsze i wszędzie pieniądze. A dróg nie ma na remont. Normalny pracujący człowiek nie może dostać dodatku osłonowego z urzędu MOPS.
Janek (21 sierpnia 2022 18:53)
Dam pracę za seks, panie do mycia garów
***** *** (21 sierpnia 2022 10:20)
https://twitter.com/i/status/1560944031009472512
Ala (20 sierpnia 2022 13:41)
Na Sobięcinie nie widać postępu prac drogowych. Kto za to jest odpowiedzialny? Powinno sie tu sciagnac telewizje i opisac w duzych mediach. Rozkopali drogi po raz kolejny i cisza. To jest męczarnia od kilku lat dla ludzi ktorzy tu mieszkaja. A Sobiecin to tez normalni ludzie, ktorzy codziennie jezdza do pracy. Czy o nas juz zapomnialy wladze tego miasta? Nie remontuje sie kamienic, remont drogi trwa kolejny rok, dziura na dziurze. W czasie ulew plynie rzeka. Ulica Zachodnia nie ma nawet przystanku autobusowego pomimo ze mieszkaja tam glownie starsze osoby. Jedyne co nam ostatnio zafundowali drogowcy to stanie w dlugim korku.
A to ciekawe (20 sierpnia 2022 10:02)
W ciągu 3 ostatnich lat Obajtek zarobił dla Orlenu 24 mld a dla siebie 8 mln. W ciągu 3 ostatnich lat swoich rządów w Orlenie Jacek Krawiec przyniósł stratę 0,5 mld dla firmy a sam zarobił 12 milionów. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.
KIM DZONG TUSK (20 sierpnia 2022 9:56)
KROL FUHRER DONIO CHCE TYLKO OCZYSCIC POLSKE Z 35% PISIOROW, BO TYLE JEST BRUDU. NIEMCY WYCZYSCILI 6 MLN POLAKOW, KROL FUHRER DONIO CHCE BYC LEPSZY 13 MLN POLAKOW. ALE BYLBY SZAL PI_ZDY W WSI24 GDYBY TAKIE SLOWA POWIEDZIAL BAKIEWICZ..... WLASNIE KROL FUHRER DONIO SZCZEKA O TYM ZE PISIORY SA JAK RTEC, JAK BRUD KTORY TRZEBA OCZYSCIC. HODUJE SWOICH WYZNAWCOW ARMIE FASZYSTOW I KARMI ICH NIENAWISCIA. TAKIE SLOWA SLYSZALEM U HITLERA JAK POROWNYWAL ZYDOW DO SZCZUROW, ALE NIGDY Z UST BAKIEWICZA.
Beti (20 sierpnia 2022 4:31)
Czy już są wypłacane pieniądze na węgiel? Bo godz. 4.30 klientów jak na lekarstwo i sami gołodupce. Jak żyć panie Mateuszu, jak żyć.
Gnic tam (20 sierpnia 2022 1:51)
I bardzo dobrze,jeszcze gorzej sie doigracie bo najlepsze przed wami. Jakie sobie wybraliscie wladze to teraz macie,posiedzicie w tym syfie trzy lata najmniej ;)
sygnalista (19 sierpnia 2022 20:32)
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: sygnalista
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: sygnalista
Cytuję użytkownika: Ogląd
Mieszkańcy ul.Zachodniej natychmiast powiadomić Prokuratora Krajowego i Telewizję Ogólnopolską Urzędy w Wałbrzychu strata nerwów i czasu
Tatuś współpracował z ubecją, że tak chętnie lubisz kapować i na mawiasz innych. W kraju katolickim donoszenie to grzech.
Tak wyglądała Polska za czasów PO-PZPR 2007- 2015 zielona wyspa
Ty niedouczony PiSiorze z małym PiSiorkiem nie wiesz czego dotyczy dialog. Słowo dialog znajdź w słowniku wyrazów obcych. Przepraszam w słowniku nie bo to książka, poszukaj w internecie.
analfabeto gdzie do szkoły chodziłeś SZRR
PiSowski profesorze możesz przetłumaczyć na język polski skrót SZRR. Widać, że putin wysłał do Polski swoje najlepsze kadry.
xsdS (19 sierpnia 2022 18:16)
Cytuję użytkownika: sygnalista
Cytuję użytkownika: xsdS
Cytuję użytkownika: sygnalista
Cytuję użytkownika: Ogląd
Mieszkańcy ul.Zachodniej natychmiast powiadomić Prokuratora Krajowego i Telewizję Ogólnopolską Urzędy w Wałbrzychu strata nerwów i czasu
Tatuś współpracował z ubecją, że tak chętnie lubisz kapować i na mawiasz innych. W kraju katolickim donoszenie to grzech.
Tak wyglądała Polska za czasów PO-PZPR 2007- 2015 zielona wyspa
Ty niedouczony PiSiorze z małym PiSiorkiem nie wiesz czego dotyczy dialog. Słowo dialog znajdź w słowniku wyrazów obcych. Przepraszam w słowniku nie bo to książka, poszukaj w internecie.
analfabeto gdzie do szkoły chodziłeś SZRR
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Sobięcin  |   ul. zachodnia  |   remont  |   droga sudecka  |   utrudnienia  |  

Nowe Miasto: Burzą trybuny na stadionie

Zmienią lokal użytkowy w mieszkanie

Najstarszy, dawny, wałbrzyski Dworzec Towarowy po remoncie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij