Menu

Straż Miejska na koniach. Widujecie ich?

Od wielu lat Wałbrzych jest patrolowany przez strażników miejskich, którzy jeżdzą konno. Przypomniał o tym prezydent Wałbrzycha

Straż Miejska na koniach. Widujecie ich?

- Na straży Książańskiego Parku Krajobrazowego od wielu lat stoi patrol konny Straży Miejskiej. Funkcjonariusze konno przemierzają nie tylko trasę w pobliżu Zamku Książ. Patrolują cały teren leśny znajdujący się w granicach administracyjnych Wałbrzycha od okolic jeziorka Daisy po okolice zamku Cisy. Patrol konny w swej codziennej pracy dba o porządek na terenie parku ale również zwraca uwagę na wykroczenia drogowe czy ochronę flory i fauny. Strażnicy bardzo często pomagają również turystom. Informują o trasach, szlakach. Pracując w otoczeniu przyrody nasi funkcjonariusze wielokrotnie pomagają rannym dzikim zwierzętom. - informuje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 

 

 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zaniepokojony (19 sierpnia 2022 17:01)
A co na to ekolodzy i obrońcy praw zwierząt w tym wypadku koni które straż miejska na polecenie gminy zmusza do dźwigania ciężarów na swoich grzbietach.Przecież mamy XXI wiek więc zamiadt koni dać im( strażnikom miejskim) rowery albo najlepiej niech cisną z buta.Będą dotlenieni i zdrowsi.
erte (19 sierpnia 2022 11:05)
Kiedyś widziałem takiego jeźdzca na ulicy Palisadowej. W czasie jazdy koń się wypróżnił i poszedł dalej. Strażnik wiedział i nie posprzątał. Zadzwoniłem na straż miejską i po dłuższej chwili pan powiedział że przyjął zgłoszenie. Gówn a nie posprzątano.
Jaśnie panicz (19 sierpnia 2022 10:51)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Ja nigdy nie widziałem tych dworskich gnid mimo że czesto spaceruje w okolicach Książa.
Znowu wylazłeś z czworaków, piśmienny w pierwszym pokoleniu? "ę" i przecinków brak, za to ego rozdęte jak utopione prosię.
Mieszakniec Podzamcza (19 sierpnia 2022 8:49)
Oczywiscie widzialem Konny Patrol na Podzamczu - Tylko zastanawia mnie jeden fakt. Po pisekach mamy obowaiazek sprzatac odchody . Notomiast Panie jechaly pasem zieleni i na wysokosci SM Podzamcze Konik pozostawil po sobie własnie to cos. Dlaczego Panie Strazniczki nie posparzatały ? Co sa zwolnieni z tego obowaizku czy za wysoko siedziala zeby pozbierała to coś. ?
Maniek. (18 sierpnia 2022 20:58)
Ja prdlę. Szełemej fundnął sobie kawalerię
Beata (18 sierpnia 2022 20:20)
Kurcze, mieszkam na Podzamczu i kiedy tu stacjonowali nie było ich widać, a co dopiero tych na koniach. A stacjonowali przy Grodzkiej, mieszkam na Grodzkiej i ni czorta ich nie widywałam.
Janek (18 sierpnia 2022 20:11)
Widzialem ich w Książu zaczepili starszego Pana z pytaniem czy ma woreczek na kupę bo jego pies się załatwia na trawniku a ten Pan zapytał się czy oni mają reklamówki na końskie kupy...
Księgowy (18 sierpnia 2022 19:47)
Ja nigdy nie widziałem tych dworskich gnid mimo że czesto spaceruje w okolicach Książa.
a (18 sierpnia 2022 18:54)
na zdjęciu.
Goldmann (18 sierpnia 2022 18:30)
,, biedne konie,,,nie mają już nic lepszego do noszenia,,,,

Dodaj komentarz

straz  |   miejska  |   konie  |   walbrzych  |   patrol  |   las  |   zamek  |   ciekawostki  |   miasto  |   walbrzycha  |   walbrzychu  |   walbrzyskie  |   walbrzyskiego  |   112  |  

Udawał, że kupuje ziemniaki. Złapała go ochrona

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij