Menu

Oszustwo ''na węgiel''

Uważajcie na naciągaczy. Policja ostrzega przez oszustami sprzedającymi węgiel... wirtualny węgiel. 

Oszustwo ''na węgiel''
Niemal każdego dnia do świdnickiej komendy zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustwa internetowego i straciły pieniądze. Tym razem oszuści sprzedają w sieci... węgiel. 
 
 
- W ostatnim czasie na celowniku przestępców znalazł się także węgiel. Oszuści tworzą kopie stron internetowych spółek górniczych działających w Polsce. Uwaga, posiadają nawet logotypy tych spółek, a strony mogą być łudząco podobne. - informuje świdnicka policja. 

Potencjalni klienci otrzymują wiadomość SMS z linkiem, który rzekomo ma odsyłać ich do strony sprzedawcy.

- Odebranie takiej wiadomości powinno być sygnałem dla klienta, że znajduje się na fałszywej stronie, ponieważ, jak podaje np. Polska Grupa Górnicza, podczas transakcji w prawdziwym sklepie, klient nie otrzymuje żadnej wiadomości SMS. - informuje policja.

Pojawia się także coraz więcej ofert zakupu tego surowca w „okazyjnej” cenie, która jest mocno zaniżona w porównaniu do ceny regularnej. Od potencjalnego kupca oszuści oczekują wpłaty zaliczki, pokrycia kosztów transportu lub uiszczenia całej opłaty za pomocą kodu BLIK. Jednak po wpłaceniu pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urywa.

opr. adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Komentarze

Lewacki biznes (22 sierpnia 2022 10:09)
Musisz w opisie dopisać,że jest to wieża w pełni ekologiczna, tolerancyjna i preferująca LGBT.Pozbawiona grama plastiku i nie ma śladu węglowego.A przy jej budowie nie ucierpiało żadne zwierzę i trawa. Że masz na to certyfikat Graty. Pójdzie od ręki.
Icek (21 sierpnia 2022 23:33)
Od lat usiłuję sprzedaż wieżę Aiffla. I co? I nic!

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszuści  |   węgiel  |  

Pomożemy Pani Reginie ? Ruszyła zbiórka

18-latek okradał działki. Grozi mu 10 lat więzienia

Gang złodziei samochodów rozbity - 8 zatrzymanych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij