Menu

Marcinowice zalane. Nieprzejezdne drogi, wprowadzono alarm przeciwpowodziowy

Zalane piwnice domów, woda na podwórkach i zamknięte drogi. Gmina Marcinowice wprowadziła alarm przciwpowodziowy. Trudna sytuacja w Zebrzydowie, Strzelcach i Szczepanowie. 


 

Marcinowice zalane. Nieprzejezdne drogi, wprowadzono alarm przeciwpowodziowy

Jak informuje wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń, wszystkie służby działają w trybie zarządzania kryzysowego. W gminie wprowadzono alarm przeciwpowodziowy. 

Nieprzejezdna jest droga Wirki, Kątki - Mysłaków. Woda stoi na drodze w Strzelcach (na wysokości posesji od 54 do 65). W Zebrzydowie nieprzejezdna jest droga wzdłuż potoku Czarna Woda. 

UWAGA! W związku z wprowadzonym alarmem powodziowym na terenie Gminy Marcinowice, informujemy o przekroczeniu stanów alarmowych poziomu wód w rzekach na terenie Gminy.
 
 
 
Ze względu na pogarszającą się sytuację powodziową oraz prognozowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej intensywnymi opadami deszczu, Wójt Gminy Marcinowice wprowadza alarm przeciwpowodziowy. Mieszkańców prosimy o zabezpieczenie swojego dobytku przed lokalnymi podtopieniami oraz o śledzenie alertów pogodowych. - informuje Gmina Marcinowice. 

Wszystkie przypadki zagrożeń powodziowych należy zgłaszać do Urzędu Gminy w Marcinowicach, - tel. 74/85-85-226 , wew. 33,  lub. 606 886 694. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można również korzystać z telefonów alarmowych 112 oraz 998

Czytaj też:
Deszcze na Dolnym Śalsku. Trudna sytuacja w Dzierżoniowieopr. adm
foto: FB Gmina Marcinowice
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Marcinowice  |   Zebrzydów  |   Strzelce  |   powódź  |   podtopienia  |  

Koczują w namiotach

Witoszów: zwłoki mężczyzny odnalezione w potoku

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij