Menu

Mimo naprawy dach nadal przecieka

Wracamy do sprawy zalewanego mieszkania w budynku przy ul. Wyzwolenia 52. Po naszym poprzednim artykule pewne usterki zostały usunięte, ale jak przekazali nam lokatorzy, nie rozwiązało to w pełni problemu i w czasie deszczu woda nadal wdziera się im do mieszkania.

Mimo naprawy dach nadal przecieka
Przypomnijmy: mieszkanie pani Zofii jest notorycznie zalewane podczas opadów deszczu. Mieszka ona pod strychem, gdzie około 2 lata temu spłonął dach. Problemy zaczęły się po jego odbudowie.
 
- Problemy zaczęły się już wówczas, gdy naprawiali ten dach. Nie zabezpieczyli tego prawidłowo, była późna jesień i woda lała się wszędzie. Cały sufit mieliśmy ubrudzony. Po remoncie tego dachu, na wiosnę, gdy zaczęły się deszcze, znowu wszędzie leciała woda. Nie da się jej wyłapać, bo cieknie po ścianie, kominach i krokwiach. Dzwonię i proszę o naprawę, zarówno do tej firmy, jak i do pani kierowniczki, która zarządza naszym budynkiem. Obiecują, że usterki będą usunięte, ale nie robią nic. Wiem, że gwarancja na ten dach była na pięć lat. Minęły już dwa lata i nic nie robię - żali się pani Zofia.
 
 
Poprzednio rozmawialiśmy z lokatorką pod koniec lipca. Po naszej wizycie i opublikowanym reportażu zjawiła się ekipa techniczna i rzekomo naprawiła dach. Dziś (22.08.2022) pani Zofia poinformowała nas, że w czasie obfitych weekendowych opadów jej mieszkanie znów zostało zalane a na strychu widać ślady wody ściekającej po ścianach. Na dowód kolejnych przecieków otrzymaliśmy nowe zdjęcia:
 
 
 
Jak twierdzi pani Zofia, technicy po jej prośbach zjawiają się zwykle, gdy jest już po opadach i trudno jest wówczas w pełni zdiagnozować problem, dlatego mimo napraw dach nadal w wielu miejscach przecieka. Żali się, że zaczyna brakować jej sił i mocno w ostatnim czasie podupadła na zdrowiu.
 
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie bezpośrednio z prezesem MZB Kacprem Nogajczykiem, który potwierdza, że prace naprawcze były w tym budynku niedawno przeprowadzone. Po informacji, że problem nie został rozwiązany, zapewnił nas, że zleci ponowne zbadanie stanu dachu i wykonanie niezbędnych napraw.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ziom (23 sierpnia 2022 5:17)
Z naszymi drogowcami jest to samo. Dwa razy w roku lepią te same miejsca zamiast zrobić raz a dobrze.
scc (22 sierpnia 2022 19:15)
Cytuję użytkownika: Goldmann,,
,,, ciężko jest coś po niemiaszkach dobrze poprawić,,,,,żenada ,,fachowcy z ,,łapanki,,,
nimiaszki to partole co ty piszesz starodawne zabobony niemcy tak zrobili że wilgoć do 4 piętra jak by ludzie tam nie mieszkali to by się to rozleciało 40 lat temu na piachu murowane co ty piszesz za bzdury
Goldmann,, (22 sierpnia 2022 17:50)
,,, ciężko jest coś po niemiaszkach dobrze poprawić,,,,,żenada ,,fachowcy z ,,łapanki,,,

Dodaj komentarz

MZB  |   dach  |   zalewane mieszkanie  |  

Ruszyła budowa mieszkań na ul. Traugutta

Jak korzystać z nowego e-BOK od MZB?

Dachowanie w Kamiennej Górze. Kierowca miał 0,5 promila

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij