Menu

Wiadukt niedokończony, bo brakuje barierek

Kierowcy podróżujący często pomiędzy Wałbrzychem a Boguszowem z niecierpliwością czekają na otwarcie wiaduktu na ul. Krakowskiej. Prace są tam prawie zakończone, ale brakuje istotnego elementu, który pozwoliłby sfinalizować inwestycję.

Wiadukt niedokończony, bo brakuje barierek
Wiadukt na ul. Krakowskiej w Boguszowie zamknięto w kwietniu tego roku. Wymagał on kompleksowego remontu, bo był już w bardzo kiepskim stanie. Wcześniej tą trasą najczęściej poruszali się kierowcy z Boguszowa do Wałbrzycha, ponieważ stan ul. Karkonoskiej był o wiele lepszy od ul. Zachodniej i 1 Maja.
 
Obecnie trwa w Wałbrzychu remont tych ulic i poruszanie się tą trasą jest niezwykle uciążliwe. Po drodze są aż trzy odcinki z ruchem wahadłowym a sama nawierzchnia, po której można się poruszać, bardziej przypomina drogę polną, niż miejską ulicę.
Niestety z tymi uciążliwościami na razie jeszcze trzeba będzie się przemęczyć. Sam wiadukt na ul. Krakowskiej jest już praktycznie skończony. Brakuje jedynie barier ochronnych, a wykonawca ma problem z dostawą nowych elementów i to wstrzymuje obecnie ostatni etap prac. W lipcu dopuszczono warunkowo do możliwości przejazdu pojazdy komunikacji zbiorowej.
 
Jak zapewnia burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska termin na wykonanie prac zapisany w umowie to 15 września i prawdopodobnie zostanie on dotrzymany. Dla kierowców oznacza to jeszcze maksymalnie nieco ponad 3 tygodnie udręki przez ul. Zachodnią.
 
 
Alternatywą jest możliwość przejazdu ul. 1 Maja i Reymonta w Boguszowie. Objazd ten jest o około 1 km dłuższy od zwykłej trasy przez ul. Wałbrzyską i Krakowską.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bill (11 września 2022 12:43)
Wybrali osóbkę do rządzenia przez szełemeja biorą pieniądze od nilubianego przez po Pisu i udaja ze to oni pozyskują pieniądze a rząd po jak był u władzy miał ich gdzieś
Johan (25 sierpnia 2022 15:47)
Plujecie jadem niedoroby....plujcie plujcie....tyle wam zostalo.....
Jola (24 sierpnia 2022 15:48)
Mam dosyć codziennego objazu i stanua w korkach. Rano 30 minut w korku, popołudniu 1 godzina. Jak żyć? To prawie , a nieraz nawet 10 godz. Poza domem. No cóż władze Boguszów-Gorce mają to w nosie. Mieszkają i pracują rzut kamieniem więc co ich obchodzą inni
Wałbrzych (24 sierpnia 2022 13:54)
Cytuję użytkownika: Urząd Boguszów
Władze Urzędu w Boguszowie Gorcach najgorsze w całym powiecie Wałbrzyskim, W każdej gminie robią coś dla mieszkańców a w Boguszowie tragedia.
Myśmy wam władz_nie wybierali.Taka miała być przedsiębiorcza,oj i aj jaka amerykanska,a wyszło jak zawsze.Biedne to miasto mające takich włodarzy!!!!
Roman 500 000 (24 sierpnia 2022 12:48)
Cytuję użytkownika: pati
ul.Gagarina barierek mnogo,wyciąć ,starczy na most i dla Romana
Słuszna uwaga.Jak zabiorą na most, to nawet nikt by nie zauważył zniknięcia.Nawet straż miejska.
pati (24 sierpnia 2022 10:47)
ul.Gagarina barierek mnogo,wyciąć ,starczy na most i dla Romana
Czego nie rozumiesz? (23 sierpnia 2022 17:19)
Sylwia Dąbrowska to przecież Wasal, sługa Romana. Jedno i drugie w nosie ma BG. To ni innego jak kolejny zmarnowany głos.
Dax (23 sierpnia 2022 14:52)
Dokładnie miał być miesiąc.Remonty dróg to kpina i oszustwo!
Marek (23 sierpnia 2022 14:09)
Umieją tylko policję i straż miejska postawić,i mandaty wypisywać zamiast barierkami się zająć
Bluszczowy Romek z Valbzikha (23 sierpnia 2022 13:18)
Wystarczy jeden telefon do szelemeja, a on zaraz wskaże "kogoś"od barierek.Będą od ręki.Do ręki.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Boguszów-Gorce  |   wiadukt  |   remont  |   objazd  |  

Wałbrzych zmienia się: remonty i wyburzenia

WOŚP zagra w Boguszowie-Gorcach (VIDEO)

Nowe mieszkania przy ul. Kościelnej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij