Menu

Mieszkańcy Gminy Marcinowice zabezpieczają swoje domy

W Gminie Marcinowice trwa liczenie strat, woda zalała ponad 100 domostw. Mieszkańcy po nocnych opadach zabezbieczają swoje domy. Sytuacja w Dzierżoniowie i Świdnicy jest stabilna.  
 

Mieszkańcy Gminy Marcinowice zabezpieczają swoje domy

Mimo, że wczoraj po południu poziom Czarnej Wody nieco opadł, po nocnych opadach sytuacja w Gminie Marcinowice jest trudna. Strażacy zabezpieczają okoliczne domostwa i usuwają zator na uszkodzonym moście w okolicach Mysłakowic. 

Jak informuje wójt Gminy Marcinowice  Stanisław Leń, mieszkańcy mogą zgłaszać  informacje o szkodach, które wystąpiły w uprawach rolnych i przy posesjach domowych (Referat Rolnictwa w Urzędzie Gminy Marcinowice - tel. 74/85-85-226, wew. 34, 23).

W Dzierżoniowie, jak informuje rzecznik urzędu miasta, Rafał Pilśniak sytuacja jest stabilna. Podobnie jest w Świdnicy, poziom Bystrzycy nie został przekroczony - informuje rzecznik UM Magdalena Dzwonkowska, jednak już w Kraskowie poziom rzeki Bystrzyca został nieznacznie przekroczony. Przekroczony jest też stan Pełcznicy w Świebodzicach. 

 

 

Czytaj też:
Dzierżoniów i Marcinowice liczą straty
Marcinowice zalane. Nieprzejezdne drogi, wprowadzono alarm przeciwpowodziowy
Deszcze nad Dolnym Śląskiem, kiepsko w Dzierżoniowie
Przed nami kilka dni opadów

adm
foto: Gmina Marcinowice
redakcja@walbrzych24.comn

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Marcinowice  |   powódź  |   Czarna Woda  |   zaleane domy  |  

Straty wynoszą 30 mln. zł

Marcinowice: Nawet 200 tys zł odszkodowania dla poszkodowanych w...

Pół miliona złotych dla poszkodowanych z Marcinowic

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij