Menu

Nie jeżdżą pociągi na trasie Świdnica - Wrocław

 Ruch kolejowy na trasie Swidnica - Wrocław czesciowo wstrzymany. Powodem wysoki poziom wody na rzece ,Czarna Woda.

Nie jeżdżą pociągi na trasie Świdnica - Wrocław

 Z uwagi na wysoki poziom wód na rzece Czarna Woda przecinającej się z linią kolejową nr 285, ruch kolejowy na trasie Świdnica-Wrocław został częściowo wstrzymany. Na niektórych odcinkach wprowadzona została komunikacja zastępcza - infiormuje Gmina Marcinowice.

Mimo, że wczoraj po południu poziom Czarnej Wody nieco opadł, po nocnych opadach sytuacja w gminie Marcinowice jest trudna a poziom wody znów wzrósł. Strażacy zabezpieczają okoliczne domostwa, cały czas obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Obowiązują ostrzeżenie hydrologiczne III stopnia. 

 

 

adm
foto: Gmina Marcinowice
redkcja@walbrzych24.com

Komentarze

Aryck Nusbacher (23 sierpnia 2022 18:29)
Cytuję użytkownika: Krzysztof
Czarna woda ???????????? Jakiś omnibus geografii to pisał
Rodzima nazwa tego strumienia to Schwarzwasser, co po przemianowaniu na polski znaczy Czarna Woda.
Krzysztof (23 sierpnia 2022 15:21)
Czarna woda ???????????? Jakiś omnibus geografii to pisał

Dodaj komentarz

Marcinowice  |   Czarna Woda  |   Świdnica  |   Wrocław  |   pociągi  |  

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Ponad 200 wydarzeń z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij