Menu

Pół miliona złotych dla poszkodowanych z Marcinowic

423 tysięcy trafi do 91 rodzin z Marcinowic poszkodowanych przez ulewę. Pieniądze trafiły już na konto Gminy Marcinowice

 

Pół miliona złotych dla poszkodowanych z Marcinowic

Zalane piwnice domów, woda na podwórkach i zamknięte drogi. Gmina Marcinowice wprowadziła alarm przciwpowodziowy. Trudna sytuacja wystąpiła w Zebrzydowie, Strzelcach i Szczepanowie. Woda zalała ponad 100 domów.

Przeczytaj też: Mieszkańcy Gminy Marcinowice zabezpieczają swoje domy

 

 

- Ostanie dni były bardzo trudne dla mieszkańców Gmina Marcinowice, bo to właśnie tam intensywne opady deszczu doprowadziły do wzrostu stanu wód a w efekcie podtopień i zalania domów czy posesji.  Bardzo zależało mi, by środki na pomoc doraźną do osób dotkniętych tą sytuacją trafiły jak najszybciej. Sprawne działania Pana Stanisława Lenia - Wójta Gminy Marcinowice zaowocowały szybkim złożeniem wniosku do Dolnośląskiego Urządu Wojewódzkiego we Wrocławiu dziś koło południa i również dziś środki trafiły już na konto gminy. Suma 423 tysięcy trafi do 91 rodzin.

Ogromny szacunek i wielkie podziękowania dla strażaków PSP, OSP, mieszkańców, osób prywatnych, samorządu i Pana wójta za intensywne działania, pomoc i pełne zaangażowanie w tych trudnych warunkach pogodowych. - poinformował Jarosław Obremski - Wojewoda Dolnośląski. 

foto: fb Jarosław Obremski Wojewoda Dolnośląski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

obremski  |   pomoc  |   pieniadze  |   woda  |   ulewa  |   marcinowice  |  

Będą pomagać bezdomnym w godnych warunkach

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

Pilotowali do szpitala samochód z 2-letnim dzieckiem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij