Menu

Żyją wśród gratów i szczurów. Ktoś podrzuca śmieci, ale nikt go nie widział

Żyją wśród śmieci i szczurów, a ich dzieci nie mają się gdzie bawić, bo może im coś spaść na głowę. Tak wygląda rzeczywistość mieszkańców budynku 285 przy ulicy Niepodległości. Straż miejska zna sytuację, ale nie wie kto podrzuca śmieci i kto  odpowiada za tragiczny stan rzeczy

Żyją wśród gratów i szczurów. Ktoś podrzuca śmieci, ale nikt go nie widział

- Budynek przy ul.Niepodległosci 285 jest pod stałą kontrolą dzielnicowych. Nieczystości znoszone są przez okolicznych mieszkańców. Rozmowy z lokatorami oraz osobami sprzątającymi nie doprowadziły do ustalenia sprawców zanieczyszczeń. Z uzyskanych informacji wynika, że BOK Podgórze prowadzi czynności związane z wyburzeniem komórek i uporządkowaniem terenu. - informuje Straż Miejska

Mieszkańcy chcą, by miasto zrobiło porządek, bo budynek jest w zarządzie MZB, ale póki co się nie doczekali. W tym czasie ktoś ciągle podrzuca im odpady.

Mieszkańcy od 3 lat zmagają się z dużym problemem. Ktoś notorycznie podrzuca graty i odpady na ich podwórko. Jakby tego było mało – zawaliły się stare, drewniane komórki, które stwarzają zagrożenie dla bawiących się na podwórku dzieci. Sam budynek mieszkalny również jest w opłakanym stanie. W zrujnowanej piwnicy lokalna młodzież pije alkohol i pali papierosy, a w bramie nie ma domofonu. Budynek jest w zarządzie MZB. Mieszkańcy apelują o pomoc.

- Od trzech lat sprzątam tu tylko ja. Mam dziewięcioro dzieci, w tym jedno niepełnosprawne. Sprzątam podwórka, zamiatam. Robię wszystko, co możliwe. Niektórzy lokatorzy są wściekli na mnie, bo wyrzucam spakowane worki do śmietnika po drugiej stronie ulicy. Z piwnicy „tacham” po 7 worów. Na podwórko ogarnęłam ile mogłam. Starsi sąsiedzi nie będą tego robić. Biegają szczury, nikt nie kosi. Jak sąsiad nie skosi, to dla dzieci nie ma miejsca. -  mówi mieszkanka budynku na Niepodległości 285.
 
- W marcu składaliśmy pismo do BOK, które miało iść do prezydenta. Od tamtej pory nie mamy żadnego odzewu. W piśmie było wyszczególnione, co się dzieje. Było wszystko udokumentowane Były robione zdjęcia. Wszyscy lokatorzy w budynku się podpisali. Od marca nie mamy żadnego odzewu. - dodaje kolejna mieszkanka budynku na Niepodległości 285.
 
 
Jak zaczął się problem?
 
- Najpierw zawaliły się komórki z sąsiednich bloków. Więc wszystkie śmieci wysypane są tu. Zobaczyli, że tutaj jest śmietnik. Nieraz w nocy słyszę, jak ktoś tu chodzi po podwórku. Przyniosą, podrzucą specjalnie. Jest rozwalony mur, to ile to przerzucić? Później sąsiadka chodzi, zbiera i sprząta. Myśleliśmy, że ktoś przyjedzie i nam to pozbiera. Sąsiadka popakowała w worki i tak zostało. Nie będziemy tego wyrzucać do innych pojemników, bo jeszcze inni powiedzą, że my wyrzucamy swoje śmieci. Nie można już tak żyć. Ostatnio zauważono szczury. Drzwi są otwarte. Sąsiadka ostatnio miała mysz w domu. Mysz, to mysz, gdzieś tam z pola może przyjść, ale jak zaczną wchodzić szczury na zimę?  -  mówi mieszkanka budynku na Niepodległości 285.

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12

Komentarze

Adrian (19 grudnia 2022 7:18)
To Napewno ten nie rób krzysiek kasprzyk ten psychiczny diler z piaskowej gory
Są na kamerce (24 sierpnia 2022 17:03)
Przecież mamy nagrane kto i kiedy wyrzucał śmieci, a teraz telewizję wołają. Bardzo dobrze, niech przyjdą pokażemy kto śmiecił. Sąsiadki się zdziwią, bo też wiedzą kto.
piotr (24 sierpnia 2022 16:18)
Cytuję użytkownika: Szok
Ktoś im podrzuca śmieci? Tak na pewno przyjeżdżają mieszkańcy innych dzielnic, a może nawet i miast i w tym właśnie miejscu podrzucają śmieci. Przecież dziecko z przedszkola w takie rzeczy nie uwierzy.
Zdziwiłbyś się ilu frajerów zamiast wynająć kontener to rozwozi po dzielnicach wory śmieci
H (24 sierpnia 2022 11:48)
Cytuję użytkownika: G
Zbudujmy druga fontannę na Podzamczu!
Czyli wg ciebie, nie budować fontanny, z której korzystają mieszkańcy, te pieniądze przeznaczyć na sprzątanie po brudadach? Mega logika.
Tyl (24 sierpnia 2022 11:18)
Cytuję użytkownika: Szok
Ktoś im podrzuca śmieci? Tak na pewno przyjeżdżają mieszkańcy innych dzielnic, a może nawet i miast i w tym właśnie miejscu podrzucają śmieci. Przecież dziecko z przedszkola w takie rzeczy nie uwierzy.
Wyrxuvamy gęsty z chaty.Sami wyrzucają,niech pilnują swoich posesji.Nie wierze,ze ktoś im podrzuca.Dac kontener ,niech wywoza na własny koszt.Po takiej akcji,skończy się smietnkowy bajzel !
Roman 500 000 (24 sierpnia 2022 10:52)
Wszystkie służby zaangażowane w pilnowanie śmieci i szczurów.Od 3 lat.I nic?!? To dopiero sukces jak sprzedaż garażu przez Invalbrzych. Wałbrzyska ratuszowa patologia.
Jja (24 sierpnia 2022 9:32)
Skoro dzielnicowi mają oko na kamienice i otoczenie to skąd ta młodzież w piwnicach?.Rozgonić towarzystwo,podstawić kontener,posprzątać a potem zainstalować monitoring.
Jan (24 sierpnia 2022 9:10)
Ciekawe, ilu z tych mieszkańców uczciwie chodzi do pracy a nie żeruje na opiece społecznej... Podstawcie im kontener, rozdajcie im rękawice robocze, grabie i każcie sobie posprzątać w swoim otoczeniu. Przekonacie się, co to za ludzie :)
G (24 sierpnia 2022 8:57)
Zbudujmy druga fontannę na Podzamczu!
JANUSZ (24 sierpnia 2022 8:14)
Dokładnie. Nie ma na kontener a problemu trzeba się pozbyć.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

graty  |   szczury  |   niepodlgelosci  |   podgorze  |   problem  |   interwencja  |   komorki  |   smieci  |   straz  |   miejska  |   odpady  |   gabaryty  |   zagrozenie  |  

Zatrzymany z amfetaminą odpowie za handel narkotykami

Podzamcze: Jeden zagracił, a zapłacą wszyscy

Wyburzą dawne kino

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij