Menu

Huczne folkowe zakończenie wakacji w Starej Kopalni

Szereg ciekawych wydarzeń skumulowało się w Starej Kopalni na zakończenie wakacji. Ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego to okazja do zapoznania się z kulturą folklorystyczną Polski i innych krajów, a także spróbowania potraw z całego świata.
Huczne folkowe zakończenie wakacji w Starej Kopalni
Flagowa impreza Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych znów zagościła w Starej Kopalni. Obecnie trwają warsztaty, a już od piątku startują koncerty na dużej scenie w sali łańcuszkowej. W niedzielę festiwal przeniesie się do Jedliny-Zdroju.
 
- Będzie taniec, śpiew i dosłownie ogień na scenie. Mamy zespoły z trzech regionów z Polski. Będzie Zespół Pieśni i Tańca Łan z województwa wielkopolskiego, Powiśle i oczywiście nasz wałbrzyski, który ma w repertuarze wiele utworów folklorystycznych w tradycyjnej odsłonie, ale też z nutą współczesności. Mamy też wspaniałych gości z Mołdawii. Jeśli nie wiecie państwo, z czym się je folklor mołdawski, to z całego serca rekomenduję, bo to są endorfiny za darmo - zaprasza Sylwia Sałamaj, dyrektor artystyczny festiwalu Kopalnia Folkloru.
 
 
- Czujemy się zaszczyceni, będąc jedynym zagranicznym zespołem zaproszonym na ten festiwal. Postaramy się z całych sił zaprezentować jak najlepiej przed tutejszą publicznością. Życzymy wszystkim udanego festiwalu - mówi Lina Teleatnic z zespołu Hora Mare z Mołdawii.
 
 
Równolegle z Kopalnią Folkloru na terenie Starej Kopalni odbywać się będzie Festiwal Smaków Świata, czyli odwiedzą nas popularne food trucki.
 
- Serdecznie zapraszamy do skosztowania kuchni świata w ramach Wałbrzyskiego Festiwalu Food Trucków, który się odbywa na naszym terenie. Tym razem będzie można skosztować kuchni hiszpańskiej, meksykańskiej, portugalskiej, ale również znane i lubiane burgery. Wydarzenie rozpoczyna się w piątek o godzinie 16:00, a w sobotę i niedzielę czekamy w godzinach od 12:00 do 21:00. Dla najmłodszych przygotowaliśmy w tym czasie dmuchańce - zaprasza Marta Wróbel, kierownik Działu Marketingu i Promocji Starej Kopalni.
 
 
 
- Bardzo nam zależy, aby Stara Kopalnia żyła jako miejsce różnorodnej formy kultury i sztuki, miejsce realizowanie wszelakich pasji. Obecność gości z różnych krajów pokazuje jakim otwartym miastem jest Wałbrzych - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W ramach Kopalni Folkloru odbędzie się finał projektu Brave Kids - koncerty zaczynają się o godzinie 16:00. W sobotę impreza startuje o godzinie 17:00. W niedzielę również w ramach Kopalni Folkloru zaplanowano kolorową paradę w czasie Festiwalu Zupy w Jedlinie-Zdroju o godzinie 13:00.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych / archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mieszkaniec (25 sierpnia 2022 8:36)
No w uj żarcie na miejscu i na wyjeździe, gratuluję apetytu przytulisku lemingów.

Dodaj komentarz

Stara Kopalnia  |   kultura  |   folklor  |   kopalnia folkloru  |   food truck  |   weekend  |  

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

SILENTlive zbiera na nową płytę. Pomożecie artystom z Wałbrzycha?

Zamek Książ ratuje matryce z Fabryki Kristoff

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij