Menu

W piątek otwarcie skrzyżowania Wysockiego, Kolejowa, Sikorskiego

Ul. Chrobrego nie zostanie na razie otwarta, ale skrzyżowaniem ul. Wysockiego, Kolejowej i Sikorskiego będziemy mogli jeździć już od piątku, od godz. 18:00. Czekają nas duże zmiany w ruchu w centrum Wałbrzycha. 

W piątek otwarcie skrzyżowania Wysockiego, Kolejowa, Sikorskiego

- To przyspieszenie zrealizowania tego odcinka, wiąże się z tym, że pierwszego września mamy początek roku szkolnego, co oznacza, że  autobusy będą jeździły intensywnie, no i nie ma powodu, dla którego ul. Wysockiego nie miałaby zostać oddana do użytkowania - mówił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 

Do tej pory jedynymi objazdami są ulice II Armii i Gwarków, jednak dojazd do II Armii to koszmar, zważywszy, że ruszył remont ul 1 Maja i codziennie tworzą się tam korki. Z kolei jazda ul. Gwarków to przeprawa przez poligon - droga nie została jeszcze wyremontowana. 

Kiedy pojedziemy ulicą Chrobrego i całą obwodnica ? 

- Główny ciąg obwodnicy jest rzeczywiście zakończony, czego potwierdzeniem jest to, że 28 sierpnia, w niedzielę pobiegnie obwodnicą ( z ul. Kusocińskiego do centrum miasta - red.) XXII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Cały czas trwają odbiory, na obwodnicy  pracują komisje.Wierzymy, że oprócz kosmetycznych poprawek, - mówi prezydent Roman Szełemej. 

Jak mówił prezydent, prace skoncentrowane są na ul. Bolesława Chrobrego, ta ulica nie zostanie na razie otwarta. Problemem jest Lisia sztolnia, która jest w tej chwili zabezpieczana pod szczególnym nadzorem konserwatora zabytków.Trwają prace przy drogach wjazdowych do firm zlokalizowanych przy ul. Chrobrego. 

- Gdybyśmy zdecydowali się na rozwiązanie o którym mówiliśmy dwa miesiące temu, czyli oddanie do użytku głównego ciągu i puszczenie ruchu - to musielibyśmy Lisią Sztolnie i cały ten odcinek Bolesława Chrobrego robić przez kilka następne kilka miesięcy, pewnie do końca roku. Musielibyśmy puścić tam ruch tzw. bajpasem i wiązałoby sie to z kosztami około 6 milionów złotych więcej - mówił prezydent Roman Szełemej. 

Na otwarcie ulicy Chrobrego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak zaznaczył  prezydent, jest to rozwiązaniem lepszym, wymagającym wprawdzie odrobiny cierpliwosci ale racjonalnym z punktu widzenia kosztów.  

Jak będzie wyglądała nowa organizacja ruchu po otwarciu ul. Wysockiego?
 
Skrzyżowanie z ul. Sikorskiego będzie już w pełni funkcjonalne, wraz z sygnalizacją świetlną. Możliwa będzie jazda we wszystkich dostępnych kierunkach.
 
 
 
Ruch na odcinku ul. Sikorskiego pomiędzy Skrzyżowaniem z Wysockiego a Komendą Miejską Policji będzie odbywał się na obu jezdniach, przy czym jadąc w kierunku ul. Wrocławskiej poruszać się będziemy na razie dwoma pasami, które na wysokości restauracji McDonalds połączą się w jeden pas i nastąpi przejazd na nowe zakole pod obwodnicą, tak jak miało to miejsce dotychczas w czasie prowadzonych prac. Tymczasowo udostępniony będzie przejazd z ul. Chrobrego na ul. Kolejową ale po otwarciu obwodnicy będzie stał tam szlaban, który otwierać będzie mogło wyłącznie Pogotowie Ratunkowe.

opr. adm
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Iga (26 sierpnia 2022 23:16)
Cytuję użytkownika: T.
Skoro ulica Chrobrego ma być jeszcze zamknięta, to w jakim celu wykonawca namalował strzałki kierunkowe na ul. Kolejowej? To naprawdę mylące dla kierowców i bardzo niebezpieczne. Choć jestem z Wałbrzycha i znam tę drogę muszę jechać z uwagą, żeby nie wjechać pod prąd. O kierowcach z innych miast nie wspomnę, bo to się rozumie samo przez się.
A to prawo jazdy masz tylko na Wałbrzych? Ups!
T. (26 sierpnia 2022 6:59)
Skoro ulica Chrobrego ma być jeszcze zamknięta, to w jakim celu wykonawca namalował strzałki kierunkowe na ul. Kolejowej? To naprawdę mylące dla kierowców i bardzo niebezpieczne. Choć jestem z Wałbrzycha i znam tę drogę muszę jechać z uwagą, żeby nie wjechać pod prąd. O kierowcach z innych miast nie wspomnę, bo to się rozumie samo przez się.
Heniutek (26 sierpnia 2022 6:02)
A ja mam pytanie. Jak się komuś coś stanie na nie oddanej obwodnicy to kto będzie za to odpowiadał?
Goldmann (25 sierpnia 2022 21:59)
, a Qrwa czemu nie ul . Chrobrego,,czy te Qrwa pojeby niby wykształcone ,,a Qrwa nie douczone debile nie umieją,,?? Qrwa,,przerosło buraków,,
Bluszczowy Romek z Valbzikha (25 sierpnia 2022 13:30)
Kolejny raz o tym samym.Jutro będzie: Ekranówka już otwarta! I 200 zdjęć niczego.W sobotę napiszą: obserwujemy ruch na Ekranówce, w domyśle max 70km/h autorstwa jakiegoś kretyna.A wszystko po to, żeby pięknie Srul na tle Stulejki się prezentował otwierając i zamykając ten nieszczęsny maraton.
Wasz pan (25 sierpnia 2022 10:45)
Nie wyrażam zgody!

Dodaj komentarz

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Budimex dziękuje mieszkańcom Wałbrzycha i publikuje film (VIDEO)

Zmiany w komunikacji miejskiej po otwarciu obwodnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij