Menu

Poznaj bliżej Park Rusinowa

W Parku Rusinowa można nie tylko wypoczywać, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Poprowadzona przez park ścieżka edukacyjna uczy nas o lokalnej faunie i florze, a w planach są ciekawe działania, które pozwolą aktywnie spędzać czas.

Poznaj bliżej Park Rusinowa
Artykuł sponsorowany
 
 
Spacerując po drugim co do wielkości parku w Wałbrzychu, nie trzeba się zastanawiać, jakie rośliny mijamy po drodze, lub jakie zwierzęta kryją się w zaroślach. Dzięki kilkudziesięciu tablicom informacyjnych możemy wiele dowiedzieć się o tym pięknym miejscu.
 
- Na terenie parku przy głównej alei można znaleźć tablice edukacyjne poświęcone roślinności i zwierzętom, które można tutaj spotkać. Również dowiemy się o tej części nieożywionej, bo mamy tutaj ciekawy głaz narzutowy. Co ważne, te tablice zostały wykonane z myślą o osobach niewidomych i zawierają opisy w alfabecie Braille'a - mówi Maciej Hołub, kierownik Zakładu Lasów i Parków MZUK.
 
 
Z bardzo pozytywnym odzewem spotkała się tegoroczna akcja zwiedzania Parku Jana III Sobieskiego przez dzieciaki z wałbrzyskich szkół. MZUK planuje rozszerzyć te działania także o Park Rusinowa.
 
- Zapraszamy do kontaktu chętne szkoły. Opowiemy o tym, co spotkać można w parku, jak chronić przyrodę, bo to są bardzo ważne działania skierowane do osób młodych. Również w tym roku w ramach projektu Erazmus mieliśmy tu gości z Turcji, z którymi rozstawialiśmy domki dla pszczół i rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest rola zapylaczy w środowisku - dodaje Maciej Hołub.
 
 
 
W przyszłym roku na terenie parku powstanie specjalna gra terenowa w formie questa w jednej z popularnych aplikacji na smartfony.
 
- Ściągamy aplikację, która obsługuje kilkaset podobnych questów w całej Polsce. Nasz również będzie w niej dostępny. Przygodę rozpoczynamy w wyznaczonym miejscu i rozwiązujemy różnego rodzaju zagadki, które podpowiedzą nam, gdzie musimy się udać. Kiedy GPS nas zlokalizuje w odpowiednim miejscu, zostanie odkryta kolejna wskazówka prowadząca do dalszej części parku - tłuamczy Maciej Hołub.
 
 
Tematem głównym planowanej przygody będą rozmieszczone na terenie parku rzeźby w ramach Galerii Rzeźby Plenerowej autorstwa Marii Bor i zaprzyjaźnionych artystów. Dzięki temu poznamy nie tylko walory przyrodnicze parku, ale także historię wałbrzyskiej sztuki.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bluszczowy Romek z Valbzikha (26 sierpnia 2022 8:53)
Cytuję użytkownika: Podzamcze
Za daleko ten park jest od Podzamcza. Nie można go przenieść?
Car dogada z Choczajem i Kierownikiem Lasów i podzamcze przeniosą do Rusinowej.I na pamiątkę tego czynu w miejscu dawnego Podzamcza zostanie fontanna i dziki.
Podzamcze (26 sierpnia 2022 8:24)
Za daleko ten park jest od Podzamcza. Nie można go przenieść?

Dodaj komentarz

Rusinowa  |   park rusinowa  |   edukacja  |   wypoczynek  |   mzuk  |  

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Posprzątajmy Niedźwiadki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij