Menu

Anna Żabska i Jacek Drejer w Radzie Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Jak poinformowała spółka Zamek Książ, jej prezes Anna Żabska została powołana zarządzeniem ministra kultury Piotra Glińskiego do Rady Muzeum przy Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Największy ze śląskich zamków, będący jednocześnie najpopularniejszą atrakcją turystyczną województwa dolnośląskiego współpracuje z Muzeum Narodowym już od siedmiu lat. 

Anna Żabska i Jacek Drejer w Radzie Muzeum Narodowego we Wrocławiu
Zarządzenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego z 21 lipca tego roku w sprawie powołania członków Rady Muzeum Narodowego zostało już podpisane prze ministra Piotra Glińskiego i ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Ministra i Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Rada, która wspiera dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Piotra Oszczanowskiego w jego obowiązkach powołana została na czteroletnią kadencję i składa się z 14 osób. Obok Anny Żabskiej, która zarządza Zamkiem Książ w Wałbrzychu od 2017 roku, znalazł się w niej jeszcze jeden wałbrzyszanin, którym jest dyrektor miejskiego Muzeum Porcelany, Jacek Drejer.
 
- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, jakim jest wybór do Radu Muzeum przy Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Dzięki trwającej już 7 lat naszej współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu wiele z oryginalnych elementów wyposażenia Książa wchodzących niegdyś w skład historycznej kolekcji książąt Hochberg von Pless powróciło do swoich pierwotnych lokalizacji – mówi Anna Żabska, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu.
 
 
Rada sprawuje nadzór nad wypełnianiem przez Muzeum jego powinności wobec zbiorów i społeczeństwa, w szczególności: nad gromadzeniem i trwała ochroną dóbr naturalnego i kulturalnego dziedzictwa ludzkości o charakterze materialnym i niematerialnym, informowaniem o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianiem podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowaniem wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianiem korzystania ze zgromadzonych zbiorów. Ponadto ocenia na podstawie przedłożonego przez dyrektora Muzeum sprawozdania rocznego działalność Muzeum oraz opiniuje przedłożony przez dyrektora roczny plan działalności.
 
opr.plr
foto: archiwum
źródło: Zamek Książ w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

69 also 96 (30 września 2022 21:49)
Wałbrzych przeprasza Wrocław.
Roman 500 000 (28 sierpnia 2022 16:21)
Nie było naiwnych chętnych, to sięgnęli do zaścianka i znaleźli.Ratusz w euforii, wałbrzyszanom to zwisa kalafiorem,Srul zadowolony, lemingi klaszczą.
Emeryt (26 sierpnia 2022 9:26)
To niefortunna i nietrafiona decyzja
Żabi Król (26 sierpnia 2022 7:44)
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Gratulacje ????
Jasne! W końcu Żabka trafiła do muzeum.
Goldmann,, (25 sierpnia 2022 21:54)
,a ten glinkowski,minister,,,te lepszych nie mógł znaleźć,,,tylko ropuchę z frajerem,,a jego ojciec w PZPR,,,komuch,,,, katastrofa,,,
A (25 sierpnia 2022 20:37)
Cytuję użytkownika: Mieszkaniec
Gratulacje ????
A niech sobie radzą i radzą.
Mieszkaniec (25 sierpnia 2022 20:35)
Gratulacje ????

Dodaj komentarz

Ponad 200 wydarzeń z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego

Przyjedź mamo na przysięgę...

Policjant ukradł zabezpieczone podczas interwencji pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij