Menu

Sobięcin: Zalało kamienice, a teraz jest grzyb. ZDKiUM się przygląda

Mieszkańcy ulicy Zachodniej chcą, by ktoś wziął odpowiedzialność za sytaucję, która ich spotkała. Podczas remontu drogi zalało ich kamienice. Teraz na ścianach jest grzyb, a w niektórych budynkach nie ma światła na korytarzu.

Sobięcin: Zalało kamienice, a teraz jest grzyb. ZDKiUM się przygląda

Wykonawcą drogi jest firma Eurovia. Czekamy na odpowiedź na nasze pytania, które do niej wysłaliśmy

- Światła nie mamy na korytarzu, bo MZB powiedziało, że są mokre ściany i kable i nie może być podłączony prad. Nikt nic nie robi żeby to naprawić. Każdy się przygląda,a my żyjemy w takich warunkach. - informuje jeden z mieszkańców.

- Nigdy nic się nie działo, zaczęło się odkąd zaczęli robić drogę. Podsypanie piachem jest według Eurovia zabiegiem profilaktycznym ...teraz woda się nie leję, ale ściany piją wodę, jest grzyb na ścianie w pokoju i wilgoć – informuje mieszkaniec.

Mieszkańcy chcą, by ktoś osuszył mury i zabezpieczył ściany.

Nie jest to jedyny problem. Mieszkańcy ulicy Zachodniej skarżą się też na uciążliwości spowodowane przez remont  drogi. Ich zdaniem wykonawca nie zadał sobie trudu, by możliwie jak najbardziej zniwelować bariery, jakie powstały na skutek prowadzonych prac. Duże problemy z poruszaniem się w tym rejonie mają zarówno kierowcy, jak i piesi, głównie osoby starsze i niepełnosprawne

 

 

Przeczytaj też: Mieszkańcy ul. Zachodniej odcięci od świata

O sprawie wie Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Jak nas poinformowano - za sytuację jest odpowiedzialny wykonawca, a ZDKiUM się przygląda.

Odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział mieszkańcy, wykonawca i ZDKiUM. Skierowano tez pismo do Inspektora Nadzoru Budowlanego. 

redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Anka (30 sierpnia 2022 12:35)
Dlaczego została usunięta wypowiedź pana prezydenta ? Bardzo proszę Pana prezydenta ,żeby zrobił zdjęcia zabezpieczonego i suchego budynku bez wilgoci , powstałego przez budowe wspaniałej trasy ,żeby można było mieszkać .A nie kostki w parku Sobieskim ????
Bluszczowy Romek z Valbzikha (30 sierpnia 2022 12:18)
Cytuję użytkownika: v7
Haha w ZDKiUM pracuje w biurach około 100 osób, żadna z nich nigdy nie remontowała drogi, jedynie czym się przyglądali to fiszkom , więc po co miastu ten twór do wysysania kasy, skoro nic nie mogą.
Bo jak siedzą za biurkami to mniej kosztuje to miasto, niż jak by się wzięli do roboty.
mira (30 sierpnia 2022 11:45)
Czy nikt się nie weżmie w konców za tych fachowców co siedzą w MZB i odbierają roboty firmą , samą fuszerkę , pożniej na gwarancji pełno poprawek a po gwaracji robota jest do zrobienia na nowe i znajomi mają cały czas robotę , a miasto bez pieniędzy
Wujek Dobra Rada (30 sierpnia 2022 10:13)
Skoro nic nie robią to przestać płacić czynsz.
Dwa oblicza (30 sierpnia 2022 3:13)
To nie wina wykonawcy remontu drogi,to nie wina ZDIKi UM .TYLKO WODY .Czy konie zrozumiały.
v7 (29 sierpnia 2022 22:28)
Haha w ZDKiUM pracuje w biurach około 100 osób, żadna z nich nigdy nie remontowała drogi, jedynie czym się przyglądali to fiszkom , więc po co miastu ten twór do wysysania kasy, skoro nic nie mogą.
Marta (29 sierpnia 2022 21:43)
Panie szanowny Prezydencję Romanie Szełemeju zapraszamy na codzienna jazdę samochodem i mieszkanie w takim bloku a zarówno mieszkaniu
Roman 500 000 (29 sierpnia 2022 21:18)
"ZDKiUM się przygląda" Już to słyszeliśmy niedawno.Wtedy się przyglądali rondu Tesco.Widocznie przestali, skoro teraz przyglądają się ul.Zachodniej.Normalnie kawał roboty odwalają.Za całkiem spore pieniądze.
Marta (29 sierpnia 2022 20:35)
"... Jako władza , możemy każdego mieszkańca Wałbrzycha albo nagrodzić albo ukarać ..." Po pierwsze to nie przez żadnego mieszkańca tylko przez firmę remontującą ulicę Zachodnią, po drugie woda zalewa kamienicę od momentu zerwania asfaltu z przed bloku oraz niezabezpieczenie fundamentów specjalną folią, która by do tego nie doprowadziła. Więc proszę nie pisać głupot. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

zdkoum  |   zachodnia  |   walbrzych  |   problem  |   interwencja  |   mieszkancy  |   woda  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij