Menu

Ponad stu ochotników w WOT. Nabór trwa

Najmłodsza z pań ma 19 lat, najstarsza 51 - ponad stu ochotników gotowych rozpocząć służbę wojskową pojawi się już w sobotę w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej we Wrocławiu. Wśród nich będzie 13 pań. Nabór wciąż trwa.
 

Ponad stu ochotników w WOT. Nabór trwa

Szkolenie rozpocznie się 3. Wszyscy, bez względu na wiek i płeć,  przejdą szesnastodniowe szkolenie podstawowe. To będzie już czwarte powołanie w tym roku.

 

 

Dla żołnierzy rezerwy, szkolenie tzw. wyrównawcze rozpocznie się 11 września i potrwa 8 dni. Pierwszy etap szkolenia zakończy uroczysta przysięga wojskowa.

Po raz pierwszy najmłodsi żołnierze brygady złożą przysięgę wojskową na rynku w Jeleniej Górze.Wcześniej będą intensywnie ćwiczyć na poligonie ucząc się bezpiecznego posługiwania karabinkiem MSBS Grot, a także poznając elementy taktycznego działania na polu walki.

Jednym z ważniejszych elementów szkolenia jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki, np. zakładanie opatrunków oraz ewakuacja rannego.
Ostatni dzień szkolenia to tzw. „pętla taktyczna” czyli sprawdzian wyszkolenia żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady  Obrony Terytorialnej.

Uroczysta przysięga wojskowa na Sztandar 16 DBOT, odbędzie się 18 września o godz. 12.00 na rynku w Jeleniej Górze.  

Osoby zainteresowane służbą wojskową, mogą skontaktować się przez stronę internetową rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 797 353762.  Służba w WOT jest dla każdego, kto ukończył 18 rok życia i nie ma więcej niż 63.adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Amanda (2 września 2022 8:45)
Wygląda jak piknik, chińskie zupki, spacery, zbieranie grzybów, jagód.
specnaz (2 września 2022 4:46)
Cytuję użytkownika: D
A GDZIE BROŃ ?
Bedzie pozniej na poczatek strzaly z napleta
D (1 września 2022 20:46)
A GDZIE BROŃ ?
ffd (1 września 2022 15:37)
Brawo chłopaki i dziewczęta to jest to Brawo

Dodaj komentarz

WOT  |   wojsko  |   obrona terytorialna  |  

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Stan Darka się pogarsza. Nadal potrzebna pomoc

Dolnośląscy Terytorialsi podsumowali 2023 rok

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij