Menu

Rozpoczęli rok szkolny z prezentami

Dzieciaki zakończyły wakacje, a wielu młodych wałbrzyszan po raz pierwszy przekroczyło szkolne progi. Na rozpoczęciu roku szkolnego gościliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 im. Marii Konopnickiej, gdzie pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami na dobry start nauki przez supermarket Eurospar.

Rozpoczęli rok szkolny z prezentami
Jeszcze w 2012 roku PSP nr 17 była typowana przez władze Wałbrzycha do likwidacji. Ówczesna dyrekcja i rodzice przekonali jednak prezydenta i radnych, by zachować tę szkołę i obecnie jest to bardzo prężnie działająca, nowoczesna placówka pełniąca funkcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Ile dzieciaków rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym?
 
- W zasadzie mamy zajęte prawie wszystkie miejsca w przedszkolu, to jest 120 osób, ale są jeszcze pojedyncze miejsca wolne w poszczególnych grupach. Prowadzimy 5 grup przedszkolnych. W szkole podstawowej w tej chwili jest około 289 osób. Jeszcze z godziny na godzinę zmieniają się statystyki, bo zdarzało się w ostatnich dniach, że następowała rotacja, ludzie zmieniali miejsce zamieszkania. Przybywają nadal dzieci z Ukrainy i jesteśmy dla nich otwarci. Codziennie się ktoś zapisuje lub zmienia miejsce i wyjeżdża - mówi Leonard Górski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu.
 
 
Dla dzieci, które właśnie rozpoczęły naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, zaprzyjaźniony ze szkołą supermarket Eurospar przygotował prezenty na dobry start.
 
- Galeria Victoria, która jest częścią holdingu, który jest franczyzobiorcą supermarketu Eurospar, często uczestniczy w wielu akcjach na terenie Wałbrzycha i współpracowała od dawna. Ja reprezentuję część franczyzową i wpadliśmy na pomysł, aby przyłączyć się do tej akcji. Mamy sklep po sąsiedzku i postanowiliśmy umilić młodym dzieciaczkom, które wchodzą w dorosłe życie, bo pierwsza klasa to takie wejście w dorosłe życie i żeby ten dzień szczególnie zapamiętały, ale w sposób przyjemny i stąd ten pomysł - mówi Daniel Pawlak, Dyrektor Franczyzy Biloxi Holdings Sp. z o.o.
 
 
Firma już zapowiedziała, że na koniec roku przygotuje prezenty dla najzdolniejszych uczniów i nie wyklucza wsparcia szkoły na przykład podczas konkursów. Z okazji rozpoczęcia szkoły 1 i 2 września wszystkie dzieciaki otrzymują w Eurosparze słodkie upominki.
 
- Tego typu akcje, które wspierają społeczność lokalną, zawsze kończą się powodzeniem dla wszystkich stron. Nie chcemy pozostać w tyle i, mimo że jesteśmy firmą, która ma główne siedziby poza Wałbrzychem, to jednak działalność prowadzimy w tym mieście i uważamy, że ze społecznością trzeba współpracować i wspierać, bo czasy mamy trudne, więc wsparcia nigdy za wiele - zapewnia Daniel Pawlak.
 
 
 
Szkoła także przygotowuje się na trudniejsze czasy, a zwłaszcza na zimę, która będzie sporym wyzwaniem, zarówno dla placówek edukacyjnych, jak i mieszkańców.
 
- Przygotowania trwają w zasadzie już od czerwca. Oszczędzamy energię cały czas, ciągle są wprowadzane jakieś zarządzenia. Na przykład, gdy włączamy ogrzewanie, zamykamy okna. Wychodząc do domu, wyłączamy wszystkie urządzenia elektryczne. Przygotowujemy się też na to, że gdyby mieszkańcy mieli problemy z ogrzewaniem czy przygotowaniem ciepłego posiłku i szkoła włączy się w działania pomocowe. Będziemy starali się zaopiekować mieszkańcami Sobięcina. W szkole funkcjonuje stołówka, więc będziemy w stanie w jakiś sposób wspomóc mieszkańców, przygotowując ciepły posiłek - zapowiada Leonard Górski.
 
 
W placówce prowadzona jest obecnie duża inwestycja polegająca na kompleksowym remoncie sali gimnastycznej i łącznika do tego obiektu.
 
- W tej chwili są malowane ściany, trwa montaż opraw elektrycznych i zakładane są wykładziny na ścianach, a wkrótce będą także na podłogach. Cały remont planowo ma się zakończyć 16 października. Jedyny problem, jaki się pojawia to, że ściany i podłogi mają do oddania trochę wody i jeszcze jest za duża wilgotność, żeby położyć wszędzie wykładziny, więc czekamy - mówi Leonard Górski.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

RUCH NARODOWY (1 września 2022 18:00)
Cytuję użytkownika: in
Dla najzdolniejszych? ale z czego. Bo ci od pamięci nie za bardzo praktyczni. Lepiej nie wkraczać w nie swoje kompetencje .
Najzdolniejszych w piciu nalewek i czesaniu browarów. Wrzosik parę kroków od szkoły?
in (1 września 2022 17:13)
Dla najzdolniejszych? ale z czego. Bo ci od pamięci nie za bardzo praktyczni. Lepiej nie wkraczać w nie swoje kompetencje .
Gienek (1 września 2022 15:44)
Ciekawe jak inne szkoły będą funkcjonować w okresie grzewczym.Wungla ni mo i nie będzie !
Roman 500 000 (1 września 2022 15:11)
Cytuję użytkownika: Oya
Super,tak trzymać. Widocznie jest dobra dyrekcja bo w integracyjnej to nie ma żadnych upominków. Niby tyle biorą za dzieci z niepełnosprawnością,żeby nie było nawet dla zdolnych po książce?Wstyd.
Brawo szkoła! Cud,że car nie zlikwidował szkoły.Może dlatego tam nie przyszedł.
Oya (1 września 2022 14:13)
Super,tak trzymać. Widocznie jest dobra dyrekcja bo w integracyjnej to nie ma żadnych upominków. Niby tyle biorą za dzieci z niepełnosprawnością,żeby nie było nawet dla zdolnych po książce?Wstyd.
Pomarańczak (1 września 2022 14:03)
Pan Leonardo Di Caprio dumny i zadowolony z siebie. I tylko z lupą szukać historycznej Pani Dyrektor. To już nie Pędzel, lecz maluteński Pędzelek zagubiony w edukacji wczesnoszkolnej.

Dodaj komentarz

sobięcin  |   psp nr 17  |   eurospar  |   rok szkolny  |   uczniowie  |  

Gabrysia po przeszczepie wątroby. Potrzebna pomoc

Ulica Zachodnia jest już przejezdna (FOTO+VIDEO)

W poniedziałek otwierają ul. Zachodnią

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij