Menu

Zwiedzanie galerii na rowerze

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza na nietypowe zwiedzanie Galerii Rzeźby Plenerowej, która odbędzie się w formule wycieczki rowerowej. Do przejechania będzie niespełna 10 kilometrów a po drodze zaplanowano przystanki przy rzeźbach Marii Bor-Myśliborskiej i zaprzyjaźnionych artystów.

Zwiedzanie galerii na rowerze
Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA pragnie zaprosić na nietypowe w swojej formie oprowadzanie po Wałbrzyskiej Galerii Rzeźby Plenerowej, której inicjatorką oraz współtwórczynią była Maria Bor-Myśliborska. Oprowadzanie będzie miało formę przejazdu rowerami, pomiędzy wyznaczonymi punktami na mapie miasta, w których znajdują się najistotniejsze prace artystów tworzących galerię.
 
 
Oprowadzanie organizowane jest w ramach aktualnej wystawy „Oś czasu – Maria Bor-Myśliborska”, którą obecnie prezentujemy w przestrzeniach naszej galerii.
Maria Bor była jedną z najbardziej aktywnych wałbrzyskich artystek, a jej twórczość zauważana przez wybitnych krytyków sztuki, o czym świadczył fakt ciągłych zaproszeń do udziału w wystawach krajowych i zagranicznych. Pozytywne opinie międzynarodowych krytyków przyczyniły się do publikacji w zagranicznych leksykonach sztuki. Maria Bor była pomysłodawczynią i założycielką galerii rzeźby plenerowej w Wałbrzychu, jednej z największych w Polsce.
 
 
Będzie to niezwykła sytuacja do zapoznania się z artystami i pracami tworzącymi galerię, która już na dobre wtopiła się w krajobraz Wałbrzycha i stała się znakiem rozpoznawczym miasta. To również dobra okazja do ponownego przywrócenia istnienia oraz pamięci wśród mieszkańców, o takiej galerii w naszym mieście.
 
Oprowadzanie przeprowadzone zostanie przez Justynę Michelle Kwiecińską, wałbrzyszankę która miała okazję osobiście dobrze poznać Marię Bor oraz pasjonatkę kolarstwa, stąd nietypowa forma oprowadzania.
 
Data: 16.09.2022
Plan:
*start wycieczki rowerowej 16:30
*16:30-17:00 Stara Kopalnia
*17:00 przejazd ze Starej Kopani do ZUSu
 
 
*17:15 - 17:20 ZUS
*17:20 - 17:25 przejazd do Muzeum Porcelany
*17:25 - 17:45 Muzeum Porcelany
*17:45 - 18:00 park Sobieskiego
*18:00 - 18:30/45 Park Sobieskiego i plac przy Nowym Mieście i plac Stanisława Skarżyńskiego
*18:30/18:45 - 19/19:15 przejazd do parku w Rusinowie
*19/19:15 - 20/20:15 park Rusinowa
*około 20:00 zakończenie zwiedzania
 
Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

BWA  |   sztuka  |   rzeźba  |   galeria rzeźby plenerowej  |   rower  |   oprowadzanie  |   wycieczka  |  

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej

Wystawa prac Joanny Teper w Galerii Sztuki BWA

Zapraszamy na wernisaż wystawy Joanny Teper

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij