Menu

Głuszyca: czytali ''Ballady i romanse''

Po raz kolejny głuszyczanie przyłączyli do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.
Tym razem scena Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej wybrane zostały „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza - dzieło, które ukazało się równo 200 lat temu w Wilnie.

 

Głuszyca: czytali ''Ballady i romanse''

W Głuszycy dzieło zaprezentowane zostało dwa razy w piątek 2 września. W godzinach przedpołudniowych dla młodzieży szkolnej, a po południu dla dorosłych. W wersji dla młodzieży, publiczność mogła otrzymać sporą dawkę informacji dotyczących specyfiki przedstawianego gatunku literackiego, charakterystycznych cech utworów romantycznych, a także ponadczasowych wartości. Omawianiu dzieła Mickiewicza towarzyszyły multimedialne prezentacje. Scenariusz tegorocznej edycji Narodowego Czytania opracował Robert Delegiewicz.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna propagującą czytelnictwo i znajomość literatury narodowej. Co roku obszerne fragmenty dzieł należących do kanonu literatury polskiej odczytywane są publicznie. Narodowe Czytanie zapoczątkowano w 2012 roku i każdorazowo akcję obejmuje Honorowym Patronatem Para Prezydencka.

W obu odsłonach akcji wzięli udział mieszkańcy Głuszycy: Magdalena Kandefer, Anna Furs-Zalewska, Lena Stępień, Mirosław Żołopa, Krzysztof Piasecki, Daniel Okarma, Szymon Kwiatkowski oraz Robert Delegiewicz.kat
foto: UM Głuszyca
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Choinka w Boguszowie. Lampki włączył Mikołaj

Negocjacje w sprawie alei Niepodległości

Kiedy będzie otwarte lodowisko ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij