Menu

Nominowani do nagrody Świdnicki Gryf 2022

Nagroda gospodarcza „Świdnicki Gryf”  jest wyróżnieniem dla firm, jak i osób fizycznych działających w świdnickim biznesie. W tym roku statuetki wręczone zostaną po raz osiemnasty.

Nominowani do nagrody Świdnicki Gryf 2022

Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli władz miasta, organizacji okołobiznesowych oraz ubiegłorocznych laureatów konkursu „Świdnicki Gryf” zgłosiła kandydatów i nominowała do nagrody w kategoriach: „Sudecki produkt regionalny”, „Firma roku”, „Dobre smaki” oraz „Zdrowie i uroda”  następujące firmy i przedsiębiorców:

Sudecki Produkt Regionalny:

Dyniowy Zakątek, Michał Starak, Olszany 171 – WYROBY Z DYNI – Gospodarstwo rodzinne, którego początki sięgają 1945 roku, gdy rodzina Staraków z kresów wschodnich przyjechała do Olszan. Pan Michał jest właścicielem w trzecim pokoleniu i  prowadzi wraz z żoną gospodarstwo  o powierzchni 38 ha.  Jedną z upraw jest dynia, którą uprawiają od 16 lat w oparciu o naturalne metody i planują ją certyfikować ekologicznie. Dyniowy Zakątek od kilkunastu lat stara się odtworzyć kulturę spożycia tego cudownego warzywa. Na terenie gospodarstwa powstał mały sklepik z produktami z dyni: dżemami, musami, konfiturami, pastami, humusami, smalczykami dyniowymi, sosami, olejami, ciastami, czekoladami, likierami itd. Opakowania w które pakuje się produkty są  albo szklane albo  z mączki kukurydzianej.

Palarnia Blend, Paweł Żyłka ul. Wrocławska 3, Pszenno - KAWA – Palarnia kawy działająca w regionie od 3 lat. Dystrybucja kawy odbywa się głównie poprzez prężnie działającą stronę internetową. Palarnia ma na stałe w ofercie kilka mieszanek, reszta to kawy jednorodne, które dobierane są na bieżąco, na podstawie świeżych zbiorów w krajach produkcyjnych. Na paczkach kaw jest miedzy innymi Sowa jako symbol obecności pobliskiej Wielkiej Sowy, czy Dzik na Kawie Świdnickiej.

Nuubag sp. z o.o. ul. Kalcytowa 10, Strzegom - TOREBKI – Markę NuuBag stworzyło młode małżeństwo ze Strzegomia. Produkują  torebki, ręcznie wykonane w Polsce, w tradycyjnych, lokalnych manufakturach.  Produkty marki NuuBag dostępne są w sklepie internetowym. Poza kilkoma modelami torebek firma oferuje również portfele, aktówki, plecaki i nerki. Ostatnią  nowością są torebki personalizowane. Od lipca 2021 firma prowadzi także sprzedaż na rynku niemieckim.

Firma Roku:

DBI Plastisc sp. z o.o. ul. Towarowa 30, Świdnica – Firma istnieje w Świdnicy od 2000 r. zajmuje się produkcją m. in. zaślepek, złączek wentylacyjnych, przycisków osłony termicznej, zabezpieczeń rur PE oraz PCV, ma w swojej ofercie ponad 4 tys. produktów. W 2018 r. została rozbudowana siedziba przy ul. Towarowej, gdzie znajduje się nowoczesny park maszynowy, zaplecze biurowe i sale konferencyjne. Zakład w Świdnicy jest największym odziałem duńskiej firmy DBI, jest również głównym centrum logistycznym, skąd wysyłane są produkty do ponad 50 krajów na świecie. Firma dba  o zrównoważony rozwój, dlatego w 2020 r. jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek 100 % bioplastikowe rozwiązania  ochronne. Ponadto, w zeszłym roku wprowadzono nowy concept DBIL-oop – usługi zwrotu i recyklingu.


Cloos - Polska sp. z o.o. ul. Stawki 5, Świdnica – Firma ta obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności i jest jedną z wiodących firm w Polsce, zajmującą się projektowaniem i budową zrobotyzowanych systemów spawalniczych. W 2021 r. podjęte zostały ważne decyzje inwestycyjne dla firmy: rozbudowa hali produkcyjnej, zakup maszyn produkcyjnych, instalacje fotowoltaiczne. Cloos - Polska angażuje się w pomoc dla społeczności lokalnej, między innymi wspiera finansowo kluby i wydarzenia sportowe, szpitale w walce z COVID-19, finansowo wsparła również odrestaurowanie zabytkowego fortepianu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

 

 


MiWi Milena Witek ul. Kazimierza Wielkiego 28/17, Świdnica – Firma jest na rynku od stycznia 2020 r. Pierwotnym pomysłem było projektowanie oraz szycie ubranek dla lalek Barbie. Były to produkty w pełni rzemieślnicze. Z czasem firma powiększyła asortyment o zestawy matchy-matchy (dziecko-lalka, mama-córka). Na ten moment głównym produktem są ubrania dziecięce.  Produkty dla dzieci, zostały okrzyknięte w mediach społecznościowych jako najlepsze w Polsce. Wszystkie ubrania, materiały i dodatki tworzone są w Polsce. Pakowane są tylko w ekologiczne kartony.

Dobre Smaki:

Piekarnia Żarnowiec Wiktor Żarnowiec, Komunardów 18, Świdnica – Rodzinna piekarnia z ponad 70-letnią tradycją, w której wypieka się chleb według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chleb z piekarni Żarnowiec jest robiony na naturalnym zakwasie bez udziału polepszaczy smaku czy wzrostu. Każdy bochenek wytwarzany jest w tradycyjny sposób z ogromną starannością oraz kunsztem piekarskim, bez udziału nowoczesnych maszyn. Właściciele wierzą, że to co dobre wymaga naturalnych składników i pracy ludzkich rąk.


CAD Szymon Słomka, Rynek 33, Świdnica –  GAŁKA to miejsce spotkań, w którym spróbujesz lodów własnej produkcji z wysokiej jakości surowców, wypijesz kawę pochodząca z lokalnej palarni oraz spróbujesz ciast wypiekanych na miejscu. Firma CAD stworzyła lody odpowiednie dla wegan, na bazie ekologicznych napojów roślinnych, bez dodatku cukru. Firma ta działa też pod marką Elements Gelato, produkując naturalne półprodukty lodowe i zaopatrując w nie lodziarnie w całej Polsce. Gałka to przede wszystkim młodzi ludzie z pasją, którzy codziennie wkładają mnóstwo serca, ciężkiej pracy i zaangażowania, aby zadbać o każdy detal.


MMS Marek Śleszyński, ul. Długa 31A, Świdnica – W kawiarni ŁAKOCIAK znajdziesz słodycze dla całej rodziny: gofry, naleśniki, firmowe Łaty, desery, lody, ciastka i zdrowe przekąski.  Oprócz kawiarni w centrum miasta firma prowadzi również drugi punkt w Świdnicy - bar przy ul. Strzegomskiej 2 (pasaż E.Leclerc), w ofercie którego znajdziemy  smaczne, tradycyjne domowe dania jak kotlet schabowy, gulasz z serc czy ozorki w sosie chrzanowym.

Zdrowie i Uroda

Lumaki Studio Kamila Śliska, ul. Westerplatte 68, Świdnica – Kamila i Piotr to małżeństwo prowadzące studio makijażu permanentnego, mikropigmentacji skóry głowy, wizażu oraz stylizacji rzęs i brwi. Pracują, szkolą i dzielą się swoja wiedzą z wielką pasją. Zostali trenerami mikropigmentacji jednej z czołowych marek w branży, marki Maderm. Zakupili lokal, który będzie w pełni dostosowany także do osób niepełnosprawnych. Są partnerami fundacji Endomama, a w przyszłym roku planują odbyć szkolenie, które pozwoli im wykonywać mikropigmentacje medyczne, aby pomóc kobietom po mastektomii. Wspierają także lokalne akcje charytatywne. W mediach społecznościowych mogą pochwalić się ponad setką samych pozytywnych opinii na temat ich pracy.


Studio treningowe FIT KWADRAT Kinga Kiliszewska, ul. Okrężna 10, Świdnica – Pani Kinga jest trenerką personalną od czerwca 2019 roku. Jej wiedza i doświadczenie przekłada się na zadowolenie klientów wymagających treningów m.in. rehabilitacyjnych po kontuzji czy też operacji. Mocny nacisk kładzie na lokalną grupę odbiorców i lokalny rozwój świadomości zdrowia. Planami rozwojowymi są kontrakty z zawodowymi klubami sportowymi jak i firmami – treningi dla pracowników w celu zwiększenia sprawności i świadomości – pracownik zdrowy – to pracownik wydajny.


Studio treningowe FIT KWADRAT  Kamil Partyczny, ul. Okrężna 10, Świdnica – trener personalny od października 2017 roku, ukończył Akademię Mistrzostwa Sportowego Rekreacji i Turystyki. Ogromna wiedza, specjalizacja i doświadczenie poparte wieloma certyfikatami i szkoleniami wpływają na dużą liczbę klientów korzystających z usług Kamila. Jego pasja i talent, przyciąga wielu młodych ludzi chcących prowadzić zdrowy styl życia.


SALON FANABERIA - REST Mariusz Lipnicki,  ul. Jagiellońska 13.1, Świdnica
SALON FANABERIA - EMAKS Ewa Kubik, ul. Jagiellońska 13/1, Świdnica
Salon FANABERIA oferuje usługi kierowane dla kobiet i dla mężczyzn od 2017 roku. Wykonywane są zabiegi SPA na ciało, zabiegi kosmetyczne na twarz na „białej kosmetyce”, przy użyciu nowoczesnych technologii, takich jak urządzenia: GENEO oraz STORZ MEDICAL fala akustyczna modelująca ciało. Podnosząc jakość usług właściciele odbyli różne szkolenia: ze zdobień paznokci, z kinezjotapingu i masażu tajskiego, z masażu KOBIDO. W najbliższych planach jest zakup kolejnych urządzeń kosmetycznych do zabiegów na twarz, w tym Zaffiro marki Neauvia Deviceas – nowoczesnego urządzenia do nieinwazyjnego i bezbolesnego termoliftingu.  Jakość świadczonych usług poparta jest dyplomami, certyfikatami i wyróżnieniami w konkursach, targach i wystawach m.in. I miejsce w Świdnicy w „Orły Kosmetyki” w 2020 r. oraz w „Firma godna zaufania” w 2019 r.

Statuetki wręczone zostaną laureatom podczas gali przedsiębiorczości, którą zaplanowano na 14 października.
 

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

gryf  |   swidnicki  |   walbrzych  |   nagrody  |   nominowani  |   w24  |   swidnica  |  

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Nullizmatyk pyta ''Czy Warto Było'' - nowy singiel z Zabójcy Królowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij