Menu

Chcą stworzyć Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze

Muzyczny Skwer to pomysł mieszkańców Piaskowej Góry na nowatorski plac zabaw. Projekt został zgłoszony do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, więc aby trafić do realizacji, musi zyskać aprobatę większej liczby wałbrzyszan.

Chcą stworzyć Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze
W sąsiedztwie Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki przy ul. Piętnastolecia znajduje się obecnie zielony zakątek, któremu daleko do pełnoprawnego placu zabaw. Teren nie prezentuje się najlepiej i grupa okolicznych mieszkańców wpadła na pomysł jak to zmienić.
 
- Obecnie ten skwer jest miejscem zaniedbanym. Niewiele się tutaj dzieje, bo mamy zaledwie kilka mocno zdewastowanych urządzeń dla dzieci. W większości spotyka się tu tylko młodzież. W tej części Piaskowej Góry nie ma miejsca, gdzie mogliby przyjść rodzice z dziećmi - mówi Agnieszka Szuba, współautorka projektu Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze.
 
 
- Połączy nas muzyka. W tym miejscu, które łączy nową i starą część Piaskowej Góry mamy bardzo interesujące tło muzyczne. Jest Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki, parafia, której zawsze towarzyszy temat muzyczny, jest mural Tomasza "Siwego" Wojnara, tutaj wychował się Patrycjusz "Nullizmatyk" Kochanowski. To wszystko powoduje, że można tu zrealizować ciekawy temat muzyczny. Ten plac przejdzie głęboką metamorfozę, będzie nowoczesnym i prestiżowym miejscem na mapie Piaskowej Góry i Wałbrzycha - dodaje Michał Gnacy, współautor projektu.
 
 
Główną atrakcją skweru mają być urządzenia sensoryczne, nietypowe instrumenty, którymi bawić będą się najmłodsi.
 
- Ma być ich siedemnaście. Oprócz cymbałków będą różnego rodzaju trąbki, urządzenia, które działają terapeutycznie i uwrażliwiają różne zmysły. Dzieciaki będą mogły przekuwać swoje talenty na dźwięki. Do tego będzie mała scenka - wymienia Elwira Zawadzka, współautorka projektu.
 
- W planie jest zamontowanie dodatkowych ławek, oświetlenie, monitoring. Chcemy, aby pojawiły się leżaki, by od czasu do czasu zorganizować tu kino plenerowe - dodaje Agnieszka Szuba.
 
 
 
Ponadto zainstalowane mają być także klasyczne urządzenia typowego placu zabaw, duża piaskownica oraz nietypowe multimedialne ławki.
 
- Można powiedzieć, że jest to zwykła ławka, ale będzie wyposażona w przycisk, którym będzie można odtwarzać muzykę. Będzie dobrany repertuar do danej ławki. To będzie przestrzeń dla fanów różnej muzyki, Tomka Wojnara czy szkoły, której patronem jest Stanisław Moniuszko - twierdzi Michał Gnacy.
 
 
Jak deklarują pomysłodawcy, będzie to także przyjazna przestrzeń dla zwierząt, pod warunkiem, że ich właściciele będą po nich sprzątać. Projekt może zostać zrealizowany pod warunkiem, że uzyska odpowiednią ilość głosów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Znaleźć go można na pozycji nr 6. Głosowanie trwa na stronie wbo.walbrzych.eu do końca września.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych, użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna (9 września 2022 22:25)
Super pomysl
6996 (7 września 2022 13:50)
Najlepiej utworzyć taki skwer pod oknami ludzi mieszkających w budynku.Niech im rzępolą od rana do nocy.
Zgroza (7 września 2022 9:07)
Współautorze Michale: Masz słuch lepszy niż wzrok? Nie widzisz w jakim stanie są sąsiednie ulice? Nie widzisz innych potrzeb mieszkańców tylko bzdety? Ławeczki z przyciskiem? Takie stoją od kilku ładnych lat ( za całkiem spore pieniądze) pod zusem. I co? Grały przecpiewsze 3 miesiące.Tak skończy wasz pomysł, o ile sam car go tradycyjnie nie uwali.
Dwa oblicza (6 września 2022 21:58)
Jaki skwer muzyczny ,trzeba nam fontanny albo 2 lub 3 .A co ,później romek wyłączy światło na ulicach bo trzeba oszczędzać.

Dodaj komentarz

Świebodziczanin wpadł z narkotykami na Piaskowej Górze

Ostatni przyszkolny basen zamknięty

Rozbudowa największego cmentarza w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij