Menu

Straty wynoszą 30 mln. zł

30 milionów złotych - tyle wynoszą straty po sierpniowej powodzi w podświdnickiej gminie Marcinowice. Straty w Dzierżoniowie to ponad milion złotych.


 

Straty wynoszą 30 mln. zł

 Zalane piwnice domów, woda na podwórkach i zamknięte drogi - tak wyglądała gmina Marcinowice po 21 sierpnia. Po ulewach z koryta wystąpiła rzeka Czarna Woda i zalała ponad 100 domostw. Rzeka pozrywała drogi. Oprócz Marcinowic ucierpiały także Strzelce, Zabrzydów i Szczepanów. Straty w gminie Marcinowice oszacowano na około 30 milionów złotych.

- Kanalizacja, pompy, które przekazują dalej ścieki, Urząd Gminy Marcinowice został w części zalany, hala sportowa, kompleks sportowo-rekreacyjny w Strzelcach. To są bardzo duże straty. Będziemy wnioskować do pana wojewody, do ministerstwa o to aby zrekompensowali chociaż część tych poniesionych strat przez gminę Marcinowice - mówi wójt gminy w rozmowie z Radiem Wrocław, Stanisław Leń.

45 rodzin z Marcinowic już dostało odszkodowanie ( po 6 tys zł). To pomoc doraźna od wojewody. Można już składać wnioski o wyższe odszkodowania. Na konto poszkodowanego w ulewie może trafić do 200 tys zł. O pieniądze ubiega się ponad 100 rodzin mieszkających w gminie.W Dzierżoniowie straty oszacowano na ponad milion złotych. Jak nas informował rzecznik UM Dzierżoniów, Rafał Pilśniak, w mieście podtopionych było kilka budynków użyteczności publicznej, m.in. Szkoła Podstawowa nr 9 i 3, sala koncertowa ośrodka kultury, przedszkole Publiczne nr 2 i 3 czy Środowiskowy Dom Samopomocy. W Dzierżoniowie zalany został też stadion, który... jest w remoncie. W wodzie stał ciężki sprzęt, ale inwestycja nie jest zagrożona.Czytaj też:
Powódź w regionie - Dzierżoniów, Piława, Mościsko, Marcinowice
Marcinowice zalane. Nieprzejezdne drogi, wprowadzono alarm przeciwpowodziowy
Deszcze nad Dolnym Śląskiem, kiepsko w Dzierżoniowie

adm
foto: Gmina Marcinowice / Urząd Wojewódzki, . UM Dzierżoniów
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

powódź  |   Czarna Woda  |   Dzierzoniów  |   Marcinowice  |  

Zaatakował kobietę nożem - jest poszukiwany

Marcinowice: Nawet 200 tys zł odszkodowania dla poszkodowanych w...

Pół miliona złotych dla poszkodowanych z Marcinowic

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij