Menu

Rozbito grupę zajmującą się nielegalnym hazardem

Luksusowe zegarki, biżuteria, około 3 milionów złotych, 64 automaty do gier hazardowych i 5 zatrzymanych - to efekty działań Krajowej Administracja Skarbowej, która rozbiła grupę zajmującą się nielegalnym hazardem. W akcji uczestniczyło ponad 120 funkcjonariuszy.

Rozbito grupę zajmującą się nielegalnym hazardem

Funkcjonariusze z dolnośląskiego i opolskiego urzędu celno-skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się nielegalnym hazardem. Tak zwane kasyna znajdowały się w Spalonej, Legnicy, Głogowie, Polkowicach, Lubinie, Prochowicach i Osłej.
 
W akcji uczestniczyło 127 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej.
 
Uderzenie w hazardowe podziemie
 
Funkcjonariusze zlikwidowali 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. W zabezpieczonych 64 automatach do gier, było około 100 tys. zł.  Przeszukano także mieszkania i magazyny należące do osób, które organizowały nielegalne gry hazardowe.
 
Gotówka, biżuteria i luksusowe zegarki
 
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli pół miliona złotych w walucie polskiej i walutach obcych, oraz biżuterię. Około 50 łańcuszków, pierścionków i wisiorków i 6  luksusowych zegarków wyceniono na około 120 tys. zł. Zabezpieczono też mienie podejrzanych w kwocie 2,5 mln zł.

Pięciu zatrzymanych
 
Czterech zatrzymanych zostało objętych dozorem policyjnym wraz z poręczeniem majątkowym. Mają również zakaz wykonywania działalności w celu organizacji gier na automatach hazardowych, logicznych lub strategicznych. Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie piątego podejrzanego.

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi do 3 lat więzienia i wysoka kara grzywny.  Za uczynienie  z tego przestępstwa stałego źródła dochodu, sąd może wymierzyć karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
 
Zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak i właścicielowi lokalu, w którym urządza się nielegalny hazard, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.


 
opr. adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marcin (8 września 2022 13:51)
Slyszalem od znajomych na kopalni w polkowicach ze sa wlasnie kasyna gdzie dziewczyny oblizuja czokapika za kasiore nie wiedzialem ze to prawda i jest na tym tyle kasiory
Krzysiek (8 września 2022 13:41)
Znam dziewczyne ktora pracowala w takim kasynie i robila rimming klientom. Z poczatku fajna kasa ale kiedy poznala ryzyko na wkasnej skorze to postanowila zeznawac na policji. W czasie jednej takiej uslugi w glogowie doszło do nieciekawego incydentu - tak zwanej "komety"... Nie ma ubezpieczenia i sczepionek wiec jest lipa w takich sytuacjach
Informator (8 września 2022 13:36)
Takie salony to przykrywka pod Studio Rimmingu, za jednym z automatów jest ukryty pokòj gdzie kobiety za opłatą obrabiają językiem odbyty chętnych mężczyn. To się nazywa Rimming albo Rim Job. Nie myślicie chyba że 2,5 mln złotych wzięło się z grania jakiś ludzi? To potężne opłaty za rimmingowe obrabianie dupy są sukcesem kasyn i dlatego 127 funkcjonariuszy spróbowało to powstrzymać bo nie ma żadnych przepisów o higiene i można złapać prypcia

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   nielegalny hazard  |   KAS  |  

Na oczach policjantów pijani 17-latkowie pobili znajomego

Chcieli go ukarać - pobili go, rozebrali i zostawili na mrozie

Wypadek na Podgórzu, jedna osoba w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij