Menu

Remont fontann w Książu na finiszu

Fontanna na Tarasie Podkowiastym w Zamku Książ w Wałbrzychu  odzyskała dawny blask. Wszystko za sprawą renowacji przeprowadzanej  roku w ramach mikroprojektu pt. „Na baroku się nie kończy II”

Remont fontann w Książu na finiszu

Kompleksowe remonty 38 fontann zdobiących 10 książańskich tarasów realizowane są sukcesywnie od 2019 roku. Na początku sierpnia zakończyła się jedna z najbardziej skomplikowanych renowacji czyli odrestaurowanie i uruchomienie po ponad dwóch dekadach przerwy aż 27 fontann na Tarasie Wodnym.

Taras Podkowiasty jest niewielkim tarasem w kształcie podkowy łączącym Taras Różany z Tarasem Środkowym. W jego centralnym miejscu znajduje się prostokątna ściana z ukształtowaną niszą we wnętrzu której znajduje się centralnie umieszczona fontanna, która ma formę podwójnego kielicha.

 

 

W ramach prac renowacyjnych odtworzono zniszczoną szyszkę, która wieńczy szczyt fontanny oraz zrekonstruowano dolną misę.

Ta neorenesansowa fontanna ta datowana jest na ok 1910 r.

Projekt pt.  „Na baroku się nie kończy II“ jest współfinansowany jest ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Projekt jest realizowany z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

red
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com


 

Komentarze

Mieszkaniec (8 września 2022 7:13)
Widząc dziwne zagrywki coraz częściej zastanawiam się po co nam tak kosztowny zarządca miastem który nie dba o interesy mieszkańców w czasie kryzysu energetycznego wywołanego przez rozpętanie wojny na Ukrainie na rozkaz putina.Dodam że Wałbrzych jest jednym z trzech najbardziej zadłużonych miast w Polsce
Fliper (7 września 2022 21:36)
Ile żyd i s-ka przytulili na projekcie "wałbrzyskie fontanny"

Dodaj komentarz

fontanna  |   zamek  |   ksiaz  |   walbrzych  |   renowacja  |   projekt  |   polsko  |   czeski  |  

Wałbrzyski skarb: Jest pomysł na ''drzwi do Waldenburga''

Wałbrzyskie pięściarki, jak bracia Kliczko. Nie walczyły, bo...

Nullizmatyk pyta ''Czy Warto Było'' - nowy singiel z Zabójcy Królowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij