Menu

Nowa Strategia Rozwoju Świdnicy

Rozpoczął się drugi etap prac nad przygotowaniem projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus – dokumentu, który wskaże cele i kierunki rozwoju miasta na nadchodzące lata.

Nowa Strategia Rozwoju Świdnicy

Pierwszy etap obejmował przygotowanie diagnozy. Od 5 maja do 13 czerwca przeprowadzone zostały badania wśród mieszkańców miasta, w których udział wzięło 1108  osób.

Kolejnym krokiem były warsztaty diagnostyczne,  w których uczestniczyli przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, młodzież ze szkół średnich, organizacje pozarządowe, kluby seniorów, animatorzy, twórcy kultury i sportu. Wskazano problemy, ale również wyzwania rozwojowe, przed którymi stoi Świdnica.

W drugim etapie prac nad nową Strategią Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus zapraszamy świdniczan do udziału w spotkaniach – warsztatach strategicznych:

28.09.2022 w godz. 16.00 - 19.00
SFERA GOSPODARCZA – Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39-40, sala II piętro

Zapraszamy: przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, młodzież i osoby zainteresowane tematem.

4.10.2022 w godz. 16.00 - 19.00
SFERA OCHRONY ŚRODOWISKA - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33, sala parter

Zapraszamy: ekologiczne organizacje pozarządowe, firmy branżowe i osoby zainteresowane tematem.

6.10.2022 godz. w godz. 16.00 - 19.00
SFERA POMOCY SPOŁECZNEJ - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33, sala parter

Zapraszamy: pracowników ośrodków pomocy społecznej, pracowników instytucji wsparcia pomocy społecznej, organizacje pozarządowe wspierające instytucje pomocy społecznej i ochrony zdrowia, przedstawicieli edukacji, rynku pracy, bezpieczeństwa i administracji oraz osoby zainteresowane tematem.

10.10.2022 godz. w godz. 16.30 - 19.30
SFERA AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33, sala parter

Zapraszamy: organizacje pozarządowe działające w obszarze kultury, sportu, rekreacji, turystyki, zdrowia, promocji miasta, Radę Seniorów, Radę ds. Równego Traktowania, Radę Sportu, Młodzieżową Radę Miasta, Działkowców, Kluby Seniora oraz osoby zainteresowane tematem.

Szczegółowych informacji udziela Barbara Starke z Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy, pod nr tel. 74/ 85 62 965.

kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Zanim dorosnę do maratonu

Na tych zawodach nagradza się... kibiców

Altana w parku rośnie w oczach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij