Menu

Sobięcin: Zalało im kamienice. Wykonawca musi zabezpieczyć budynek

Mieszkańcy ulicy Zachodniej  wielokrotnie informowali o sytuacji, która ich spotkała. Podczas remontu drogi zalało ich kamienice. Teraz na ścianach jest grzyb, a w niektórych budynkach nie ma światła na korytarzu. Jak informuje ZDKiUM - Wykonawca robót ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem umowy.

Sobięcin: Zalało im kamienice. Wykonawca musi zabezpieczyć budynek

Wykonawcą drogi jest firma Eurovia.

- Światła nie mamy na korytarzu, bo MZB powiedziało, że są mokre ściany i kable i nie może być podłączony prad. Nikt nic nie robi żeby to naprawić. Każdy się przygląda,a my żyjemy w takich warunkach. - informowali nas mieszkańcy

- Nigdy nic się nie działo, zaczęło się odkąd zaczęli robić drogę. Podsypanie piachem jest według Eurovia zabiegiem profilaktycznym ...teraz woda się nie leję, ale ściany piją wodę, jest grzyb na ścianie w pokoju i wilgoć – informuje mieszkaniec.

Mieszkańcy chcieli, by ktoś osuszył mury i zabezpieczył ściany.

Nie jest to jedyny problem. Mieszkańcy ulicy Zachodniej skarżą się też na uciążliwości spowodowane przez remont  drogi. Ich zdaniem wykonawca nie zadał sobie trudu, by możliwie jak najbardziej zniwelować bariery, jakie powstały na skutek prowadzonych prac. Duże problemy z poruszaniem się w tym rejonie mają zarówno kierowcy, jak i piesi, głównie osoby starsze i niepełnosprawne

 

 

Przeczytaj też: Mieszkańcy ul. Zachodniej odcięci od świata

ZDKiUM przyglądało się sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź na zadane przez nas pytania

red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Główny księgowy (9 września 2022 7:29)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Przeciez to jest przestepstwo zniszczenia mienia znacznej wartości.
Jakiej wartości?
Księgowy (9 września 2022 7:07)
Przeciez to jest przestepstwo zniszczenia mienia znacznej wartości.

Dodaj komentarz

zachodnia  |   problem  |   mieszkancy  |   euravia  |   zdkium  |   interwencja  |   walbrzych  |   sobiecin  |  

Wałbrzych: Bezużyteczny rozkład, tłok i psujące się autobusy

Dziki wracają do Wałbrzycha?

Dostaniesz się do szpitala albo nie. Autobusy jeżdżą ''jak chcą''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij