Menu

Był zły - wyładował się na samochodzie

Policjantom tłumaczył, że chciał wyładować złość i dlatego zniszczył przypadkowy samochód - teraz 31-latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Przed sądem stanie też dwóch mieszkańców Głuszycy - za dewastacje i grożenie śmiercią. 


 

Był zły - wyładował się na samochodzie

Policjanci zatrzymali 31-latka na gorącym uczynku, po tym jak dyżurny otrzymał informacje od zaniepokojonych mieszkańców, że przy ulicy Niskiej w Wałbrzychu mężczyzna wybił metalowym prętem przednią szybę w Oplu. Jak się okazało był pijany, alkomat pokazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna tłumaczył się, że po prostu chciał wyładować w ten sposób swoją złość. Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych - 31-latek wybił w samochodzie przednią szybę, uszkodził drzwi i lusterko  Grozi mu do 5 lat więzienia.

W ręce mundurowych wpadło też dwóch agresywnych mężczyzn w Głuszycy.

25-latek  zdemolował drzwi wejściowe do mieszkania swojej partnerki. Jak ustalili policjanci wcześniej doszło między nimi do kłótni, mężczyzna groził 33-latce, że ją zabije. Miał niespełna 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany. Straty oszacowano na 600 zł. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu do 5 lat wiezienia.

Z taką samą karą musi się liczyć agresywny 26-latek, który w jednym z mieszkań budynku przy ul. Bohaterów Getta w Głuszycy zdewastował okno (straty to ponad tysiąc złotych). Mężczyzna był kompletnie pijany. 

Mundurowi ustalili, że chodziło o konflikt sąsiedzki. 26-latek usłyszał też zarzut kierowania gróźb karalnych w stosunku do dwójki mieszkańców budynku. Objęty został dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Wl (9 września 2022 13:28)
W Niemczech jest specjalnie ubezpieczenie od tego typu zdarzeń, ubezpieczenie jest nie na samochód tylko nawinowajce i z jego ubezpieczenia są pokryte straty poszkodowanego
Księgowy (9 września 2022 10:02)
Na Polsce taki sposób rozładowywania emocji jest na porządku dziennym.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   Głuszyca  |   wandale  |  

Szuka ich policja.

Rekord tygodnia: 3,28 promila

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij