Menu

Drużyny przyjezdne ważniejsze od lokalnych? Minersi zagrają bez pryszniców, bez trybun, a do szatni busem

Bez trybun, z szatnią oddaloną o 1,5 kilometra, bez nagłośnienia i bez pryszniców na obiekcie. W takich warunkach ma zagrać wałbrzyska drużyna footballu amerykańskiego Miners w niedzielę. Przyczyna? Na Aqua Zdroju footballiści nie mogą grać, bo jest gwarancja na nową murawę, która może się zniszczyć. Obiekt treningowy, na którym się znajduje, zmodernizowano za prawie 3 mln zł. Minersi mają grać przy ul. Kusocińskiego (Piaskowa Góra) już na stałe. Klub nazywa zapis w gwarancji kuriozalnym.

Drużyny przyjezdne ważniejsze od lokalnych? Minersi zagrają bez pryszniców, bez trybun, a do szatni busem

- Prawdą jest, że od samego początku istnienia drużyny futbolu amerykańskiego Miners Wałbrzych, byliśmy solą w oku wałbrzyskim drużynom piłki kopanej. O braku możliwości korzystania z obiektów Aqua Zdrój przez naszą drużynę Miners Wałbrzych. Według pierwszych powiadomień od spółki powód był taki, że nowo wyremontowany obiekt w gwarancji ma zapisane, że nie można na nim uprawiać takich dyscyplin sportowych jak jeździectwo, rzut oszczepem, rugby i futbol amerykański.

Dla nas zapis kuriozalny, gdyż naszym zdaniem to zawodnicy piłki nożnej o wiele bardziej niszczą nawierzchnię, bo oprócz tego, że tak jak futboliści biegają w takim samym obuwiu, przewracają się dokładnie tak samo, jak futboliści.Do tego jeszcze kopią piłkę bardzo często rwąc murawę, wchodzą "wślizgiem" w nogi przeciwnika, robiąc szramy w nawierzchni itp. W futbolu amerykańskim piłka w znakomitej większości jest w rękach zawodników, a styczność z murawą ma tylko na początku zagrywki, gdy sędzia położy ją na linii wznowienia i gdy niezłapana przez skrzydłowego odbija się od murawy. - informuje Damian Ziętkowski z drużyny Miners Wałbrzych

Dlaczego Minersi nie mogą grać na Aqua Zdroju? Przeczytaj oświadczenie przedstawiciela spółki

Przeczytaj też: Murawa w Aqua Zdroju nie dla wszystkich. Minersi nie mogą tam grać

Prezydent Wałbrzycha zapewnia, że obiekt przy Kusocińskiego (gdzie ma być siedziba Miners) zostanie zmodernizowany z czasem.

- Obiekt przy ul. Kusocińskiego jest systematycznie modernizowany i uznaliśmy, że będzie teraz docelowo siedzibą drużyny footballu amerykańskiego. To będzie ich miejsce. To dla nich i nas powinno być najważniejsze. Wygląda na to, że pogodzenie się środowisk piłkarskich i footballu amerykańskiego może być trudne. Zrobimy wszystko, by ta siedziba była za chwile wyposażona i miała kształt. Tak by zawodnicy footballu amerykańskiego byli zadowoleni z tego. To wymaga czasu. Nie ma żadnej złej woli. Na pewno nie po stronie magistratu i Aqua Zdroju. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej

- Było spotkanie w magistracie z Panem Prezydentem dr. Romanem Szełemejem, z Panią Wiceprezydent Sylwią Bielawską, przedstawicielami magistratu i przedstawicielami spółki Aqua Zdrój. Na spotkaniu zostało wyjaśnionych wiele spraw, w tym także gwarancji na obiekt, zostały przekazane nam zapewnienia o wszelkiej pomocy w przygotowaniu następnego spotkania, które odbędzie się 11 września o godzinie 14:00 na obiekcie przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze, a także o przekazaniu drużynie Miners Wałbrzych opieki i patronatu nad tym obiektem w nadchodzących latach. - informuje Damian Ziętkowski z drużyny Miners Wałbrzych.

Współpraca nie do końca poszła po myśli klubu.

- Z przyczyn niezależnych od magistratu nie udało się wynająć kontenerów na szatnie i prysznice. Natomiast udostępnione będą szatnie w oddalonym o 1,5 km od stadionu IV Liceum Ogólnokształcącym, a zawodnicy będą wożeni podstawionym specjalnie do tego celu autobusem. Jak na razie nic nie wiadomo o obiecanych trybunach. Niestety spółka Aqua Zdrój nie użyczy miastu nagłośnienia, które jest dość istotne na meczu futbolu amerykańskiego. Z racji, że na nasze spotkania ciągle przychodzą nowi kibice i nie do końca znają wszystkie zasady, speaker podczas trwania spotkania wyjaśnia zasady i sytuacje na boisku. Istotne jest to, że pracownicy magistratu lub spółki przyjadą na Piaskową Górę i wymalują linie na boisku. Z jednej strony cieszymy się, że być może dostaniemy pod patronat obiekt i magistrat stara się nam pomagać w tym względzie, z drugiej jednak jesteśmy zmartwieni tym, że aby nie przeszkadzać obecnym użytkownikom, nasze treningi odbywać się będą już w tej chwili po zmierzchu a oświetlenie na obiekcie, póki co jest skierowane na bieżnię i właściwie nie sięga na murawę. - informuje Damian Ziętkowski z drużyny Miners Wałbrzych

- Ciężko to zrobić w ciągu jednego miesiąca. Okazało się, że nie możemy wynająć. Będziemy je robić na trwałe, ale na razie zastosowaliśmy rozwiązanie tymczasowe (szatnie przyp. red). Postaram się, żeby to nagłośnienie było. Nie wiem, z jakiego powodu tego nie można zrobić. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

O co chodzi z boiskiem w Aqua Zdroju, które de facto może służyć tylko piłkarzom?

Priorytetem okazują się pieniądze, a te mają przynieść drużyny z zewnątrz. Które mają coraz wyższe wymagania (też dotyczące nawierzchni).

- Pamiętajmy, że obiekt Aqua Zdroju ma służyć różnego rodzaju środowiskom sportowym. Również przyjeżdżającym z zewnątrz z bardzo wysokimi oczekiwaniami. Mówię głównie o środowisku drużyn ekstraklasowych, a nawet międzynarodowych. Oni mają swoje wymagania, ale też istotnie płacą. Nie możemy ich oczekiwań ignorować. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

Już w niedzielę Miners, wałbrzyska drużyna footballu amerykańskiego zmierzy się z Łódzkimi Wilkami. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Kusocińskiego (Piaskowa Góra) o godz 14:00 wstęp wolny.

Do tematu będziemy wracać. Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie.

 

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bareja (19 września 2022 13:08)
Basen w 4 LO zamknięty do odwołania ????????????????????????????????????????????????????? Jak nie świrus to oszczędności, co tu można jeszcze robić ?
Grzegorz (14 września 2022 14:52)
skandal nad skandale.
Żul ratuszowy (11 września 2022 11:09)
Cytuję użytkownika: Do lemingokoków
O własnie! Putinowska, tępa propaganda Srula trafiła do pierwszej ameby wałbrzyskiej: nikt nie będzie grał na tej trawie, bo konserwacja kosztuje.Jak zniszczą, znowu będzie wrzask, a wtedy jak wydawać kasę na pierdoły?? Zatem poszedł rozkaz do redakcji: wstawcie fotkę ze zniszczeniami, żeby prostaki wiedziały, kto dewastuje.
Tymczasem, to ja regularnie szczam pod tą bramkę i wyżarło w końcu trawę.Minersów proszę o to nie winić.
Gregu (10 września 2022 22:49)
Walbrzych tragikomedia sportowa, pilka nozna nie istnieje bo w miescie 100 tys jest 60 klubikow grajacych od series b do max 4 ligi , pilkarze rozproszeni kasa z urzędu miasta rozproszona I srul ktory podniosł oplaty za wynajem boisk aqua o 100% wbil gwozdz do trumny Walbrzyskiej pilki
Rugbista (10 września 2022 18:09)
To samo się działo gdy graliśmy w mieście w rugby. Najpierw jako AZS PWSZ Rugby 7. Chcieliśmy by nam udostępniono busa ( paliwo i kierowca własny). Niestety mnie było dla na s możliwości. Jeździliśmy po województwie reklamowaliśmy uczelnie. Za własne pieniądze. Stroje i sprzęt też z własnych zrzutek. Potem jak przekształciliśmy się w Górnik Nowe miasto Wałbrzych Rugby 7 miasto wysyłąło straż miejską by nas przeganiałą ze stadionu na nowym mieście.
pawel (10 września 2022 10:45)
Od 1 do 10 września 2020 zgonów covidowych: 120 , w roku 2021: 70 w tym tylko na covid 19 , w roku 2022: 159 w tym tylko na covid 61. Podobna sytuacja zwiększonych zgonów covidowych w Czechach , na Słowacji , na Węgrzech , w Niemczech , we Włoszech. Zgonów covidowych w Polsce w roku 2022 w porównaniu z wrześniem 2020 jest więcej o 34,6 % , i więcej w porównaniu z rokiem 2021 o 56 %. "Szczepionka wraz z boosterami musi bardzo dobrze chronić przed zgonem skoro zgonów jest więcej jak w dwóch poprzedniach latach we wrześniu w Polsce ciiiiiiiiiiiichooooooooo to umierają na covid niezaszczepieni ps. to ku...a czemu gdy zaszczepieni zaczęli umierać w marcu 2022 roku juz w 44 procentach , 28 marca przestało MZ publikować dane o zgonach na covid z podziałem na zawakcynowanych i niezaszprycowanych ????" ––––––––––––––––> dalej cisza w mediach o nadmiarowych zgonach covidowych .................... to że czegoś nie ma w mediach nie oznacza że to nie istnieje ...............
Roman Dmowski (10 września 2022 9:48)
„Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.”
Nie zdziwiony (10 września 2022 9:31)
Ktoś mądry powiedział: Społeczeństwo rozwija się tylko wtedy, gdy rozwija się w każdym kierunku. Nowe inicjatywy jak futbol amerykański powinny być wspomagane przez miasto gdyż przyczynia się to do promocji miasta. Chociaż nie rozumiem pretensji do futbolistów, gdyż dbałość w Wałbrzychu o boiska należące do gminy jest tragiczna. Boisko na Piaskowej Górze uzupełniono ziemią z wykopów (glina, kamienie) co szczególnie widać po kilku dniach bez opadów, gdy pola karne to jeden beton. Podobnie jest z obiektem na Dąbrowskiego, gdzie powstałe dziury zostały uzupełnione w polu karnym drobnym tłuczniem ( kamieniami). Kto wpadł na taki pomysł uzupełnienia boiska kamieniami, na którym trenują dzieci. Ludzie mamy 21 wiek. więc jak się na czymś nie znam to korzystam ze zdobyczy techniki i staram się robić mniej, ale dobrze. Na boiskach z kamieni grało się w 19 wieku. Czyżby Wałbrzych zmierzał w tym kierunku???????????
Pe (10 września 2022 6:19)
Cytuję użytkownika: Zawodnik
Normalne jest to, że skoro Aqua zdrój wydaje pieniądze na modernizację murawy, to po to żeby przyciągnąć coraz większą liczbę drużyn, które zwrócą te pieniądze. Wiele razy grałem mecze zaraz po meczu Minersów i stan murawy jaki zostawiają jest fatalny. Nic dziwnego więc, ze modernizując boisko, nie chce się go od razu niszczyć...Poza tym boiska i stadiony obok Aqua zdroju są przeznaczone do gry w piłkę nożną, Minersi chcąc grać i niszczyć murawy, niech znajdą sobie klepisko, na którym będą mogli to robić, a nie na głównych obiektach piłkarskich miasta.
No to za dużo się nie nagrałeś bo Miners na naturalnej murawie grali raptem może z 5 razy
Król julian (9 września 2022 20:27)
Cytuję użytkownika: ABC
Po co publiczne pieniądze wałbrzyszan są wydawane na obiekt, z którego nasze drużyny nie mogą korzystać? Jeżeli ktoś wymyślił idée fixe i chce utworzyć z Aqua Zdrój obiekt na "światowym poziomie", to niech to robi za własne, prywatne pieniądze. Ten mecz na Kusocińskiego pewnie się odbędzie i znowu Wałbrzych w oczach zawodników przyjezdnej drużyny pokaże się jako miejsce gdzie króluje dziadostwo. I co najgorsze ta wizja będzie prawdziwa. Jedno z najbardziej zadłużonych miast w Polsce kupuje za potężne pieniądze murawę, na której okazjonalnie będą trenować drużyny reprezentacyjne i będący w "szesnastej lidze" klub piłkarski. Osoba/osoby, które podjęły taką decyzję powinny się mocno w głowę puknąć przed jej podjęciem. Leczenie gwarantowane. Za publiczne pieniądze, oczywiście!
Bardzo trafny komentarz. Niestety tym miastem rządzi ktoś, kto ma zbyt wielkie ambicje. Nie czarujmy się Legia Warszawa nie będzie trenować na Aqua Zdroju.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

miners  |   szatnia  |   przysznic  |   klub  |   football  |   amerykanski  |   walbrzych  |   sport  |   prezydent  |   aqua  |   zdroj  |  

Centrum Sportowo-Dydaktyczne ANS już działa

Zginął Krzysztof Zapart, założyciel Świdnickiego Klubu Balonowego

Wałbrzyszanie wspominają czasy Atlantisu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij