Menu

Ciebie ukarają mandatem, ale sami po sobie nie sprzątają

Na wałbrzyskim Podzamczu jest trocję jak na wsi... Zgadnijcie, kto jechał na koniu, a gdy ten zostawił na drodze "niespodziankę"?  Mała podpowiedź - to ci, którzy za pozostawienie psich odchodów wlepiają mandaty. 

Ciebie ukarają mandatem, ale sami po sobie nie sprzątają

Jak informuje nas jeden z czytelników - To strażniczki miejskie przejeżdzające przez ulicę Kasztalańską na koniach. Można by powiedzieć...  nie zauważyły, ale jak informuje czytelnik - jedna z funkcjonariuszek tylko spojrzała na to, co zrobił koń  i pojechały dalej. "Niespodzianka" została na środku ulicy.  W przeciwieństwie do strażniczek zainteresowała się nimi sroka.

Ostatnio o działalności patroli konnych przypomniał prezydent Wałbrzycha.

 

 

- Na straży Książańskiego Parku Krajobrazowego od wielu lat stoi patrol konny Straży Miejskiej. Funkcjonariusze konno przemierzają nie tylko trasę w pobliżu Zamku Książ. Patrolują cały teren leśny znajdujący się w granicach administracyjnych Wałbrzycha od okolic jeziorka Daisy po okolice zamku Cisy. Patrol konny w swej codziennej pracy dba o porządek na terenie parku ale również zwraca uwagę na wykroczenia drogowe czy ochronę flory i fauny. - pisał na fb Roman Szełemej.

Jeśli wasz zwierzak załatwi się w miejscu publicznym i nie posprzątacie, to straż miejska może wystawić wam 500 zł mandatu, a jeśli nie zapłacicie, to sąd może wymierzyć karę nawet do 5 tys zł. Może warto zainwestować w konia? Przemyślcie to.

red
foto: czytelnik
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Obrońca wolności i praw zwierząt. (12 września 2022 15:36)
Redakcjo!!! Temat fascynujący - ale gdzie jest relacja wszystkich stron?: Sroki - wystarczyło proste pytanie ...czy jej smakowało... Konia - dlaczego akurat na Kasztelańskiej postanowił się wypróżnić....może miał ważne powody... Strażniczki - dlaczego jedynie wzrokiem odprowadziła pozostałości po koniu...no wiadomo ona ma najmniej praw ...ale warto by było i jej wysłuchać. Redaktora prowadzącego - tutaj liczę na krzyżowy ogień pytań - bowiem nie jestem w stanie zrozumieć intencji stojących za tym tekstem...
pucek (12 września 2022 10:27)
Jak to hrabinie miały by sprzątać konskie kupki,toć by im wianki niewinności z głów pospadały,tak więcnie dziwi że kupki po psach też nie wszyscy sprzątają,przykład idzie spod końskiego ogona
S (12 września 2022 7:28)
Cytuję użytkownika: Mundi
Cytuję użytkownika: Milionerzy z PIS
Słyszeliscie jakie pisiory maja rozmach? W Warszawie chca pałac Suskiemu odbudować.
Ale masz mały móżdżek
Prawdą jest, że jeśli ktoś powie, że mamy ptasi możdżek - to- należy PODZIĘKOWAĆ. Bo ten maly możdżek tak naprawdę to POTĘGA.
Polonista (12 września 2022 6:48)
Redaktorku po kursie j polskiego, nie piszemy Ciebie UKARAJĄ mandatem, ale sami po sobie nie sprzątają.Tylko piszemy Ciebie UKARZĄ mandatem, ale sami po sobie nie sprzątają
iloczyn (12 września 2022 6:05)
Cytuję użytkownika: Milionerzy z PIS
Słyszeliscie jakie pisiory maja rozmach? W Warszawie chca pałac Suskiemu odbudować.
Jesteś nędznym zakompleksionym półpeowcem.
Dav303 (11 września 2022 21:44)
Całe Śródmieście zasrane. Straży tej niby to dawno nie widziałem.... Nigdzie w centrum. Pewnie w budzie siedzą, bo za ciepło....
Bacha (11 września 2022 18:33)
Cytuję użytkownika: Wataha
Cytuję użytkownika: SRAżnicy Miejscy
"To co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie "Smród pozostał.A te, co robiły na Podzamczu zamiast w Książu?.
A co to cie obchodzi co robiły na Podzamczu?
To, że konno mają się szwendać po parku książańskim.Na pdzamczu autem lub rowerem.No, chyba, że to było polowanie na dziki.
Mirek (11 września 2022 18:21)
Cytuję użytkownika: Kaspar Hauser
A gdzie rowery ktore dostali? Ile kosztuje utrzymanie tych chabet?
Napewno mniej kosztuja jak utrzymani Ciebie głąbie!!!
Podróżny (11 września 2022 17:34)
Komendant Straży Miejskiej powinien zaopatrzyć ich w brązowe worki na bio i powinni po sobie sprzątać tylko niech pamiętają żeby wyrzucać odpady do brązowego pojemnika na bio a nie do koszy w parkach gdzie patrolują
Kaspar Hauser (11 września 2022 17:30)
A gdzie rowery ktore dostali? Ile kosztuje utrzymanie tych chabet?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

straz  |   miejska  |   koniec  |   czytelnicy  |   w24  |   walbrzych  |   podzamcze  |   sluzby  |   mandat  |   nieczystosci  |  

Sonda: Jak tanio i smacznie, to tylko w barze mlecznym

Kto schował wałbrzyski skarb? Wśród mieszkańców był nazista

Oddawali krew w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij