Menu

Rozpoczęli służbę (FOTO)

Zameldowali się w jednostce, wypełnili dokumenty, dostali mundury i sprzęt, a teraz na 16 dni zniknęli na poligonie – ponad 100 rekrutów rozpoczęło wojskowe szkolenie podstawowe. Ci, którzy je przejdą, 18 września złożą przysięgę, stając się terytorialsami.

 

Rozpoczęli służbę (FOTO)

Długa kolejka ustawiła się przed siedzibą 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bramę Brygady przekroczyło ponad 100 osób. Po wypełnieniu dokumentów, pobraniu umundurowania, karabinów Grot i wyposażenia wyruszyli na poligon w Świętoszowie.

- Tam pod okiem doświadczonych instruktorów spędzą 16 dni, ucząc się żołnierskiego rzemiosła: obsługi broni, strzelania, podstaw taktyki wojskowej, prowadzenia działań na terenach zurbanizowanych i pierwszej pomocy przedmedycznej. - mówi mjr Renata Mycio z 16. Dolnośląska Brygada OT.

Szkolenie podstawowe zakończy się 18 września uroczystą przysięgą, którą nowi dolnośląscy terytorialsi złożą w Jeleniej Górze. Dolnośląska Brygada będzie liczyła już ok. 1500 żołnierzy. Prawie 25 procent składu to kobiety.

 

 

opr. adm
foto: WOT
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16

Komentarze

Gość (12 września 2022 7:51)
16 dni... Czy po 16 dniach szkolenia można nazwać się żołnierzem... Ślepy nie zauważy, że szkolą się w takim tempie, bo coś sie wkrótce wydarzy... Na marginesie, po trzech miesiącach unitarki nie było się nazbyt ogarniętym w rzemiosle wojskowym.
xsdS (11 września 2022 19:26)
Brawo chłopaki dziękujemy
xsdS (11 września 2022 19:19)
Cytuję użytkownika: Max
Tylko obrażać Was nauczył TVN żadnych wartości ani szacunku do Ojczyzny
to prawda nawet nie wiedzą czy była II wojna czy nie
Max (11 września 2022 12:37)
Tylko obrażać Was nauczył TVN żadnych wartości ani szacunku do Ojczyzny
Bluszczowy Romek z Valbzikha (11 września 2022 11:17)
Cytuję użytkownika: Janosik
Lepsze to niż iść do uczciwej roboty w Wałbrzychu.
Masz na myśli Invalbrzych, szpital na 1/4 etatu, czy Żabi Pałac? Niestety, ci na obrazkach, nie mają "kwalifikacji" ani referencji od cara.On tworzy tylko miejsca pracy dla pszczół - chwasty na drogach.
Do Jana Trnswestyty (11 września 2022 11:07)
Cytuję użytkownika: Jan
Sami rycerze maryi, granatem od pługa oderwani
Ci rycerze, różowy pedale, i tak niepotrzebnie uratują twoją rozkalibrowaną dupę, gdy ruskie sołdaty tylko przekroczą Pełcznicę.
Janosik (11 września 2022 9:37)
Lepsze to niż iść do uczciwej roboty w Wałbrzychu.
o (10 września 2022 18:09)
Cytuję użytkownika: Greg
Cytuję użytkownika: pati
polak dla kasy zrobi prawie wszystko
Ku...a lepiej maszerowac z teczowymi zbukami co nie ! Tvn owskie dziadostwo
Lepiej. Ja maszerowałem z "tęczowymi zbukami" we Wrocławiu i był to jeden z najprzyjemniejszych, najbardziej pozytywnych dni tego roku.
Greg (10 września 2022 17:14)
Cytuję użytkownika: pati
polak dla kasy zrobi prawie wszystko
Ku...a lepiej maszerowac z teczowymi zbukami co nie ! Tvn owskie dziadostwo
pati (10 września 2022 16:27)
polak dla kasy zrobi prawie wszystko
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wojsko  |   wot  |   żołnierze  |   rekruci  |   wojsko obrony terutorialnej  |  

Dolnośląscy terytorialsi rozpoczęli kolejne intensywne szkolenie

Ciężko chora nauczycielka prosi o pomoc

Rusza Aktywna Rezerwa w WOT

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij