Menu

Uczcili pamięć strażaków, którzy zginęli w WTC

Ochotnicze i zawodowe Straże Pożarne z regionu w niecodzienny sposób uczciły pamięć strażaków, którzy zginęli na służbie 11 września 2001 podczas zamachu na World Trace Center.

Uczcili pamięć strażaków, którzy zginęli w WTC

Akcję Honorowa Wspinaczka wymyśliła i skoordynowała strażacka fundacja CFBT.PL. W 18 miejscowościach w Polsce strażacy wspinali się po schodach różnych obiektów.

- Data 11 września jest symboliczna dla strażaków na całym świecie. Tego dnia w roku 2001 w zamachu na wieże World Trade Center zginęło jednocześnie 343 strażaków, w tym 3 strażaków polskiego pochodzenia. To największa liczba strażaków, jaka zginęła jednocześnie w całej historii ludzkości. Niosąc pomoc bliźniemu nawet w obliczu zagrożenia własnego życia, ci dzielni ludzie ponieśli najwyższą ofiarę - czytamy w komunikacie Fundacji CFBT.PL

Na Dolnym Śląsku strażacy wspinali się po schodach w dwóch lokalizacjach - najwyższym budynku we Wrocławiu Sky Tower oraz na wieżę Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. W tej drugiej akcji uczestniczyli m.in. strażacy z OSP w Sokołowsku a także ich koledzy z Chełmska Śl, Pisarzowic, Janiszowa i Pastewnika oraz strażacy zawodowi z Wrocławia i Kamiennej Góry - łącznie 19 osób. Nie skończyło się na jednym wejściu bo łącznie zanotowano 60 wejść, co przekłada się na prawie 24 tysiące pokonanych schodów (w obie strony). W czasie akcji zebrano 400 zł, które przekazano Fundacji CFBT.PL.

 

 

 

plr
foto: archiwum, OSP Pastewnik
video: OSP Pisarzowice
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

specnaz (13 września 2022 4:48)
Cytuję użytkownika: Nju jork
Ale pajacowanie :(
Twoj stary i stara to pajace
Nju jork (12 września 2022 23:00)
Ale pajacowanie :(

Dodaj komentarz

112  |   straż pożarna  |   wtc  |   honorowa wspinaczka  |  

Kradł z dzieckiem w wózku

Podróbki z wałbrzyskiego targowiska w rękach policji

Schwytany po 11 latach ukrywania się

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij