Menu

22-latek wjechał do rowu

22-latek utracił kontrolę nad samochodem i wjechał nim do rowu. Do zdarzenia doszło na drodze wjazdowej do Głuszycy Górnej

22-latek wjechał do rowu

Do zdarzenia doszło na ul. Granicznej w Głuszycy Górnej. 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha zjechał swoim samochodem z jezdni do przydrożnego rowu. Sprawca był trzeźwy i na szczęście ani jemu, ani znajdującej się w pojeździe pasażerce nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny za uszkodzenia samochodu, a także wystawili mandat w wysokości ponad tysiąca złotych.

Do innego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło praktycznie w tym samym czasie w Unisławiu Śląskim. Prowadzący samochód osobowy 26-letni wałbrzyszanin , wyjeżdżając samochodem osobowym z terenu jednej z posesji, nie zauważył na drodze K-35 wyprzedzającego już inny pojazd kierującego i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym, który prowadził 18-letni mieszkaniec Mieroszowa.

W wyniku wypadku 18-latek i 14-letnia pasażerka trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi. Zatrzymali również dowód rejestracyjny jednego z pojazdów za uszkodzenia.

- Po raz kolejny funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Użytkownicy dróg przy włączaniu się do ruchu, wjazdu z drogi poprzecznej na drogę główną, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować ostrożność.

 

 

Przypominamy również. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Warto także po raz kolejny wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Zwracajmy również uwagę na znaki drogowe. - informuje policja

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com


 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8

Komentarze

DJ2022 (13 września 2022 8:50)
Co tu komentować - nadmierna szybkość ! Kierowcy zapominają to że auto jeżdżącą trumną jest !

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   wypdek  |   gluszyca  |   unislaw  |   zdarzenie  |   drogowe  |   112  |   997  |  

Wałbrzych: Lewica przeciwko podwyżce ceny biletu z 4,00 zł na 5,60 zł

Skrzyżowanie Niepodległości: Prezydent Wałbrzycha wysłał pismo, by...

Groził ochroniarzowi, że go zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij