Menu

Policja zatrzymała dwunastu pijanych kierowców

Policjanci  w miniony weekend przeprowadzili działania „Trzeźwość na drogach” i zatrzymali na ulicach naszego miasta oraz regionu łącznie dwunastu kierujących pod wpływem alkoholu.

Policja zatrzymała dwunastu pijanych kierowców

Spora ilość mężczyzn poruszała się samochodami, dwóch jednak jechało  hulajnogami elektrycznymi, trzech na rowerach oraz jeden poruszał się quadem. Ten ostatni miał dodatkowo zakaz poruszania się pojazdami. Jeden z mężczyzn zaatakował natomiast mundurowych. Ostatecznie zakończyło się na zabezpieczeniu samochodu osobowego na poczet przyszłej kary. W tym przypadku niechlubny rekordzista wydmuchał ponad 2,84 promila alkoholu.

Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został w piątek po godzinie 19:00. 37-latek jadący rowerem kontrolowany był na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Badanie wykazało w jego organizmie 0,47 promila alkoholu, dlatego cyklista do domu nie wrócił już jednośladem. Ostatecznie otrzymał mandat w kwocie tysiąca złotych.

Drugi z mężczyzn wpadł w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy w sobotnią noc – przed godziną drugą - na ul. Kościuszki w tej miejscowości. 19-latek na widok radiowozu na środku drogi porzucił czterokołowca i zaczął uciekać. Przyczyna mogła być tylko jedna. Był kompletnie pijany. Miał w wydychanym powietrzu 2,14 promila alkoholu. Okazało się poza tym, że miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 36 miesięcy – do 5 lipca 2025 roku. Dlatego też mężczyzna noc spędził w celi wałbrzyskiej komendy, by po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzuty. Teraz może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Tego samego dnia po godzinie siódmej nad ranem policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego samochodem  na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Mężczyzna również był kompletnie pijany. 36-letni wałbrzyszanin miał 0,97 promila. W jego przypadku zakończyło się na zatrzymanym prawie jazdy i skierowaniu sprawy do sądu. Samochód w tym przypadku trafił na parking strzeżony. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara dwóch lat więzienia.

W tym samym momencie policjanci zatrzymali kolejne osoby. Tym razem w Szczawnie-Zdroju. W ich ręce wpadło dwóch kierujących. Niestety, i 25-letni wałbrzyszanin, i 47-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, pożegnali się z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów.

W sobotę przed godziną 15:00 dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na stację benzynową przy ul. Wrocławskiej. Był kompletnie pijany. Wydmuchał 2,84 promila alkoholu. Poza tym znieważył policjantów  i naruszył ich nietykalność cielesną, a dodatkowo groził mundurowym, że ich zabije. Mężczyzna weekend spędził w celi wałbrzyskiej komendy, a dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz może spędzić za kratami więzienia 3 lata. Objęty został dozorem policyjnym. Policjanci zabezpieczyli  samochód o wartości 5 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary.

Po godzinie 16:00 natomiast w ręce policji  wpadł 40-letni wałbrzyszanin, który jechał rowerem ul. Ludową w Wałbrzychu. Urządzenie wskazało 1,17 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Jego podróż jednośladem w tym momencie się zakończyła. Teraz będzie miał do zapłaty grzywnę w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

W niedzielę policjanci z Mieroszowa na ul. Mickiewicza w tej miejscowości zatrzymali innego nietrzeźwego rowerzystę. Miał  1,13 promila alkoholu. I on w dalszą podróż udał się pieszo, przyjmując mandat  w kwocie 2,5 tysiąca złotych

W tym samym czasie funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu zauważyli mężczyznę jadącego ulicą 11 Listopada w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej. Postanowili sprawdzić i jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin był pod wpływem alkoholu. Miał 0,2 promila tej substancji we krwi. Ostatecznie otrzymał mandat w kwocie tysiąca złotych i na hulajnodze dalej nie pojechał.

Niedzielne popołudnie to kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący hulajnogą. Po godzinie 16:00 w ręce policjantów  z Boguszowa-Gorc wpadł 51-latek, który wydmuchał 1,33 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego otrzymał karę pieniężną w kwocie 2,5 tysiąca złotych i również jego przygoda z jednośladem dobiegła w tym momencie końca.

Dzisiaj o poranku funkcjonariusz kontrolowali stan trzeźwości kierujących w Starych Bogaczowicach. Po godzinie 8:30 zatrzymali tam 40-latka z powiatu jaworskiego, który kierował samochodem osobowym mając 0,42 promila alkoholu, a przed godziną 10:00 w ich ręce wpadł 53-letni mieszkaniec Piły. Wydmuchał on 0,66 promila alkoholu.

 

 

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

 

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Komentarze

Acab (13 września 2022 23:37)
Cytuję użytkownika: Tyl
Dranstwo !Karac debili.Za male kary,takich potencjalnych morderców ,trzeba karać podnosząc kwotę mandatów o 100%.Zabrać i zlicytowac samochody.Pieniądze prze znaczyć na hospicja dla dzieci.Brawo Policja!!!!
Jak Ci tak pasuje państwo represyjno policyjne to się wyprowadź do Korei Północnej.
Zbyszek (13 września 2022 8:55)
Cytuję użytkownika: Tyl
Dranstwo !Karac debili.Za male kary,takich potencjalnych morderców ,trzeba karać podnosząc kwotę mandatów o 100%.Zabrać i zlicytowac samochody.Pieniądze prze znaczyć na hospicja dla dzieci.Brawo Policja!!!!
Idź już pucować krawężnik konfituro
Tyl (13 września 2022 7:45)
Dranstwo !Karac debili.Za male kary,takich potencjalnych morderców ,trzeba karać podnosząc kwotę mandatów o 100%.Zabrać i zlicytowac samochody.Pieniądze prze znaczyć na hospicja dla dzieci.Brawo Policja!!!!

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   pijani  |   kierowcy  |   hulajnogi  |   walbrzych  |   mieroszow  |   interwencja  |   drogowka  |  

Zdewastował domek dla dzieci 45-latkowi grozi 5 lat więzienia

Uszkodzona rura z gazem na Nowym Mieście. Ewakuacja mieszkańców

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij