Menu

Szlakiem świdnickich murali – nowy quest w mieście

Świdnica może się pochwalić coraz większą liczbą murali – obecnie jest ich około 30 i systematycznie powstają nowe. Murale z okolic centrum miasta można od teraz podziwiać dzięki nowemu questowi – edukacyjnej grze terenowej.

Szlakiem świdnickich murali – nowy quest w mieście

Quest „Szlakiem świdnickich murali” przygotował Świdnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wyprawa rozpoczyna się przed wejściem do dworca autobusowego w Świdnicy przy ul. Kolejowej. Do przejścia jest 3,6 km, a na spacer trzeba sobie zarezerwować około 70 minut.

Quest można przemierzać na dwa sposoby:
- z ulotką papierową - tu znajdziesz ulotke do druku lub odbierz ulotkę w jednym z punktów: Świdnicki Ośrodek Kultury (ul. Rynek 43), Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (ul. Rynek 39-40), Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy (ul. Rynek 37), Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18)
- z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj Quest)

Aby przejść quest, należy uważnie czytać zawarte w nim wskazówki i rozwiązywać zagadki. Zebrane na trasie wyprawy litery lub cyfry będą niezbędne do uzyskania hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu.

Dla 10 osób, które jako pierwsze (licząc od środy, 14 września br.) ukończą nowy świdnicki quest, urząd miejski przygotował niespodziankę. Aby ją otrzymać, należy wysłać zdjęcie karty wyprawy z wpisanym hasłem końcowym i przybitą pieczęcią (w przypadku przejścia wyprawy z ulotką papierową) lub uzyskany dyplom (jeśli quest był przemierzany z aplikacją) na adres mailowy: j.lembryk@um.swidnica.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl.

opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Polacy nie gęsi. (19 września 2022 11:29)
Słowo quest w j angielskim oznacza: Poszukiwanie , pogoń śledztwo , pogoń za kimś czymś , poszukiwać , szukać.No ale to takie przaśne słowa zbyt prowincjonalne i obciachowe.Za to słowo quest to jest takie światowe takie oświecone takie celebryckie.Według organizatorów tego czegoś.To jest żałosne z kompleksem niższości.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   mural  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

63-letnia kobieta zginęła w płomieniach

Koczują w namiotach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij