Menu

Szlak Dzika w Gminie Mieroszów

Nowy szlak turystyczny "Szlak Dzika" powstanie w Gminie Mieroszów.

Szlak Dzika w Gminie Mieroszów

Projekt został podzielony na 3 etapy:

1. Utworzenie Nowego Szlaku Dzika na terenie Gminy Mieroszów,Nadleśnictwa Wałbrzych, Nadleśnictwa Kamienna Góra.Zostaną posadowione 4 wiaty przystankowo-turystyczne z wyposażeniem z dachem dwuspadowym pokrytym gontem całość wykonana z drewna. Każda wiata będzie o wymiarach 3 m szer./3 m dł./3 m wys. kubaturze 22m3. Wiata zawierać będzie w zestawie podłogę drewnianą, stół oraz 2 ławki do siedzenia. Pierwsza wiata zostanie posadowiona na szczycie góry Miłosz. Druga wiata zostanie posadowiona pod górą Stożek. Trzecia wiata zostanie posadowiona pod Górą Dziób. Czwarta wiata zostanie posadowiona pod górą Turzyna. Zostaną wykonane prace porządkowe na szlaku tj. przy Stożek Mały i Wielki, Dziobie i Miłoszu oraz pomiędzy górą Klin a Turzyną, następnie uporządkowane zostaną trasy przy ulicy Kwiatowej w Mieroszowie oraz w okolicy przekaźnika RTV w Sokołowsku, gdyż trasa szlaku będzie przebiegać przez ten teren. Zostaną zamontowane tablice informacyjne dotyczące ochrony środowiska. Zostaną posadowione słupki z drogowskazami ułatwiające odnalezienie się na szlaku Dzika - 12 sztuk. Wzdłuż całego szlaku będą także zainstalowane tabliczki informacyjne dotyczące ciekawostek przyrodniczo-krajobrazowo-turystycznych np. "Dawna Sztolnia Uranowa", "Dawna Skocznia Narciarska w Sokołowsku", "Czartowskie Skały", "Wapiennik w Unisławiu Śląskim", "Zawory", "Mieroszowkie Ściany" - 7 sztuk

2. Modernizacja obiektów turystycznych: ze względu na rozbiórkę dotychczasowych wiat skandynawskich zostaną posadowione i odświeżone nowe wiaty przystankowo-turystyczne takie same jak opisane powyżej. tj. przy ulicy Kwiatowej w Mieroszowie oraz w Sokołowsku za przekaźnikiem RTV.

3. Posadowienie wiaty przystankowo-turystycznej takiej samej jak opisana w pkt.1  Wiata będzie posadowiona w okolicy Kościelnej Góry w Mieroszowie.

łącznie powstanie 7 nowych wiat, 1 nowy szlak, 12 słupków kierunkowych oraz 7 tablic informacyjnych

całkowita wartość projektu 183811 PLN
wartość dofinansowania 116958 PLN
wkład własny gminy 66852 PLN

Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020 wdrażanego przez URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJ DOLNOŚLĄSKIEGO przy udziale LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA KWIAT LNUinfo, foto: Gmina Mieroszów

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Było za szybko...

Kierowca i rowerzysta na 'podwójnym gazie'

Festiwal ''Grubego'' w Mieroszowie. Mija 50 lat od premiery serialu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij