Menu

Chce zatknąć flagę Jedliny-Zdrój w Himalajach. Możesz pomóc

Chce zatknąć flagę Jedliny w Himalajach. Dariusz Tęcza zamierza zdobyć szczyt Ama Dablam (6812 m n.p.m.) Możesz wesprzeć jego wyprawę dzięki specjalnej zrzutce. Wylot do Nepalu odbędzie się 5 października.

Chce zatknąć flagę Jedliny-Zdrój w Himalajach. Możesz pomóc

Jak mówi Dariusz - W tym roku skończyłem 60 lat i moja wydolność zacznie spadać. Jak będzie wyglądała sytuacja polityczno-gospodarcza za rok też nikt nie wie. Dlatego postanowiłem postawić wszystko na szali marzeń, których zrealizowanie pozostanie ze mną na zawsze.

W wyprawie będzie brało udział 10 osób. Kilka osób jedzie wyłącznie na treeking. Kilka wejdzie na szczyt Island Peak, na którym ekipa będzie się aklimatyzować. 4 osoby z grupy wejdą na właściwy szczyt Ama Dablam- Pomysł narodził się już bardzo dawno. Jestem pasjonatem gór od wielu lat. Od zawsze po nich chodziłem. Pierwsze były Tatry, później Alpy, Pamir. Tka jest kolej rzeczy, że przyszedł czas na Himalaje. Na najwyższe szczyty nie stać mnie. Ośmiotysięczniki są bardzo kosztowne. Ama Dablam jest jeszcze w zasięgu ręki. Jest to szczyt w rejonie Everestu – ma 6812 metrów. Jest piękną, charakterystyczną górą. Dlatego mnie zainspirowała jej forma. Jest dość wymagająca. Na wyprawę wybieram się z agencją Patagonia, której właścicielem jest Ryszard Pawłowski – nasz znany, światowego formatu  himalaista. - mówi Dariusz Tęcza.

Jak trzeba przygotowywać się do wyprawy?

- Dwa aspekty – forma fizyczna i wydolność organizmu. Pracuje nad tym cały rok. Moją główną aktywnością są górskie ultramaratony. Bieganie po górach buduje wydolność i siłę nóg. Drugim aspektem są finanse. Tutaj zaczynają się schody, bo są to dość kosztowne wyprawy. Liczyłem na samosfinansowanie, aczkolwiek warunki sprawiły (wojna w Ukrainie, potężna inflacja, wzrost kurs dolara), że budżet trochę przestał mi się domykać. Liczę na wsparcie naszej lokalnej społeczności i Jedliny-Zdrój, którą chciałbym promować. Chce zatknąć flagę Jedliny na szczycie. Myślę, że top byłaby nobilitacja naszej pięknej miejscowości. - mówi Dariusz Tęcza.

Co trzeba ze sobą zabrać?

- Najważniejszy jest sprzęt osobisty. Odpowiednie wyposażenie w ciepłą, puchową odzież. Śpiwory, buty ocieplane, dwuwarstowe. Sprzęt osobisty - raki, czekany śnieżnolodowe. Pozostałą cześć, czyli namioty, liny poręczowe, zapewnia nam agencja, która funkcjonuje na miejscu w Nepalu. Oni to przygotowują. - mówi Dariusz Tęcza.

 

 

Link do zbiórki znajdziesz tutajpm
foto: użyczone/wikipedia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

R (25 września 2022 14:10)
Jakie wakacje? Czy piszący ten hejt wleźli kiedyś gdzieś wyżej, czy czasu nie mają bo im kolejna okazja do wypluwania swoich frustracji ucieknie?
Srariusz (18 września 2022 1:04)
A ja CHCE ZROBIC KUPE NA ANTYPODACH. Pomoze ktorys baran??? Mam 66 lat i moja wydajnosc w robieniu dwojki powoli zaczyna spadac,to ostatnia szansa na to.
Cwaniactwo (18 września 2022 0:58)
Ja za swoje hobby musze slono placic a ten mysli ze idiotow znajdzie.... Wakacje sie marza to trzeba zapi....lac i na nie zarobic.
Bronek bul lewatywa (17 września 2022 17:36)
Zmień pracę i weź kredyt.
Piniendzy POprostu nie ma, i... nie będzie. (17 września 2022 17:27)
Niech zabierze ze sobą tuska żeby odkopał wreszcie te zakopane pieniądze dla Polaków.
Jaro (17 września 2022 10:33)
Niech chłop sprzeda samochód mieszkanie a jak brakuje to dopiero zbiórka . Maskara jak ludzie nie maja za grosz godności swojej że żebrają w internecie
K (17 września 2022 10:12)
Cytuję użytkownika: Fliper
Nieźle wykombinował. Szuka naiwnych bo chce spełnić swoje marzenie. A może lepiej nie dorzucać takiemu niedzielnemu alpiniście bo pojedzie tam i nie wróci bo zrobi sobie kuku. A jak zbierze kasę i zacznie go łupać w kolanie i powie że nie jedzie to pewnie kasę odda darczyńcom?
Polska brać ... nic dodać nic ująć. Taka mentalność, na każdym szczeblu życia widoczna.
Fliper (17 września 2022 9:36)
Nieźle wykombinował. Szuka naiwnych bo chce spełnić swoje marzenie. A może lepiej nie dorzucać takiemu niedzielnemu alpiniście bo pojedzie tam i nie wróci bo zrobi sobie kuku. A jak zbierze kasę i zacznie go łupać w kolanie i powie że nie jedzie to pewnie kasę odda darczyńcom?
Krystian (17 września 2022 7:50)
Szczęścia życzę! Trzymam kciuki.
Nlc (17 września 2022 7:44)
Niech na sfinansiwanie tej wycieczki szuka głupszych od siebie.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

dariusz  |   tecza  |   wyprawa  |   ama  |   dablam  |   gory  |   himalaje  |   jedlina  |   zdroj  |  

Wieża w Parku Sobieskiego ma już wszystkie tarasy

Sobięcin: Wybił kamieniem szybę w aucie i ukradł pieniądze

Pociągiem w Góry Sowie (video z drona)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij