Menu

Zmienili nudny dziedziniec w miasteczko ruchu drogowego

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu kreuje się na najbezpieczniejszą placówkę w mieście. W ramach Funduszu Toyoty zrealizowała kolejny projekt, który służyć będzie edukacji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zmienili nudny dziedziniec w miasteczko ruchu drogowego

Dzięki pomysłowości nauczycieli i wsparciu finansowym z Funduszu Toyoty zwyczajny dziedziniec przed wejściem do szkoły zmienił się w plac manewrowy, na którym dzieciaki mogą uczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zaprojektowano tam rondo, skrzyżowania, drogi z przejściami dla pieszych.

 

 

W poprzedniej edycji Funduszu Toyoty szkoła zajęła II miejsce i otrzymała dofinansowanie na ten projekt w wys. 19.504,00 zł. Wcześniej dzięki grantom udało się zrealizować bezpieczne przejście dla pieszych, prowadzące na teren szkoły.

opr.plr
foto: użyczone / Fundusz Toyoty
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Skrzat (18 września 2022 17:20)
Fajna sprawa i wartościowa inicjatywa. Dzieciaki mają gdzie nauczyć się zasada ruchu drogowego i bezpieczeństwa:)
Fliper (18 września 2022 15:41)
Na Podzamczu też było tzw.kółko rowerowe.między kościołem a kortem i małym boiskiem. Były pomalowane przejścia dla pieszych i skrzyżowania ale bez znaków. Maluchy mogły tam uczyć się jeździć na rowerach. Teraz zaniedbane miejsce,korzenie okolicznych drzew uszkodziły nawierzchnię a sam plac to miejsce wieczornych popijawek
Miet (18 września 2022 12:11)
Piękna sprawa. Anitko rób kolejne.
Ja (18 września 2022 12:06)
Gratulacje dla nauczycieli.
Ale to już było (18 września 2022 11:42)
Za czasów niedobrej komuny był ogrodzony płotem z siatki tzw cyklodrom obok komendy na Mazowieckiej do nauki jazy zgodnej z przpisami o ruchu drogowym były uliczki pasy dla pieszych można było wypożyczyć rower.Gdy nastała demokracja POstsolidarnościowa to solidarnie zlikwidiwali cyklodrom po 30 latach zburzyli zabytkiwy budynek dawnego Separatora teraz budują obwodnicę i skończyć nie mogą.
Feminista (18 września 2022 0:46)
Jedyne co zasluguje na uwage w tym calym wydarzeniu i na zdjeciach to Pani Prezydentowa. Pozdrawiam.
Ewa (17 września 2022 22:01)
Bez sensu,przy wejściu do szkoły jazda na rowerach.Bardzo,bardzo bezpieczne.

Dodaj komentarz

Od 25 lat Gwarkowie patronują wałbrzyskiej szkole

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia

Małe Centrum Nauki SOWA świętuje pierwsze urodziny (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij