Menu

Zebrali 1,7 t. śmieci wokół Jeziora Bystrzyckiego

Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych dba także o porządek u naszych sąsiadów. Wielką akcję sprzątania zorganizowano w minioną sobotę nad Jeziorem Bystrzyckim. Dzięki wolontariuszom i służbom, które włączyły się w to wydarzenie udało się zebrać około 1700 kg śmieci.

Zebrali 1,7 t. śmieci wokół Jeziora Bystrzyckiego
Ponad pięćdziesiąt osób, zgromadziło się na parkingu przy hotelu Maria Antonina, skąd po wysłuchaniu organizatorów i zaopatrzeniu się w sprzęt (rękawiczki, worki, chwytaki i kamizelki "Pogromca śmieci") ruszyło oczyścić teren wokół jeziora. Zebrani mogli także zapoznać się i pobrać pierwszą w Polsce ekologiczna aplikację - Zmieć śmieć, która tego dnia miała swoją premierę.
 
 
Sprzątana była tafla jeziora i brzegi, tereny przy Marii Antoninie, Pensjonacie Fregata, zakole przy ujściu potoku Młynówka, żółty szlak na tamę oraz w drugą stronę na Zamek Grodno.
 
 
Dzień wcześniej Wody Polskie sprzątały ujście potoku Bystrzyca, a Wodociągi i Kanalizacja Dzierżoniów okolice Fregaty i brzegi obszaru bezpośredniej ochrony.
 
 
- W ciągu tych dwóch dni Zebraliśmy 126 worków (120 litrów) co dało ponad 1200 kilogramów przeróżnych odpadów, a z tym co zebrało WiK Dzierżoniów ponad 1700 kilogramów - informuje Paweł Siodłak ze Stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

Wydarzenie było współorganizowane przez Fundację Polska Górom i odbywało się pod szyldem Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata - World Cleanup Day.

opr.plr
źródło/foto: Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Byku (26 września 2022 5:21)
A dlaczego ja mam zbierać dlaczego zmuszają uczniów do zbierania śmieci niech zmuszą tych nierobów którzy wyciągają łapy po państwowe pieniądze niech coś zrobią dla tego miasta powiatu
PTR (20 września 2022 10:44)
Niestety taka jest mentalność Polaków - puszki po piwie, plastik itp - to wszystko i wiele więcej wyrzucają do pięknej przyrody. Ci ludzie są kompletnymi idiotami i powinni być surowo ukarani... OCHRONA PRZYRODY TO OCHRONA OJCZYZNY!
kolo (19 września 2022 20:39)
Zalosne komentarze smutnych ludzi.
Bluszczowy Romek z Valbzikha (19 września 2022 13:56)
Cytuję użytkownika: Fliper
Nie wiem co bardziej przeraża....tylu eko zjebów poświęcających swój czas za free zamiast być z rodziną czy te bezmózgi wywożące śmieci do lasu
Srul i inni zacierają ręce, bo za nich naiwniaki robotę odwalają.Zachęcam do pozostawiania gratów z chaty w lesie.Pajacyki posprzątają.
Pedał (19 września 2022 9:27)
A Odry nie chcieli wysprzątać.
Twój Pan (19 września 2022 9:25)
Cytuję użytkownika: Fliper
Nie wiem co bardziej przeraża....tylu eko zjebów poświęcających swój czas za free zamiast być z rodziną czy te bezmózgi wywożące śmieci do lasu
Wolontariat to trudne słowo, szczególnie dla takiego cepa jak ty, który mieszka w lepiance z gówna
Fliper (19 września 2022 9:09)
Nie wiem co bardziej przeraża....tylu eko zjebów poświęcających swój czas za free zamiast być z rodziną czy te bezmózgi wywożące śmieci do lasu
Ed (19 września 2022 8:05)
Cytuję użytkownika: Pilot
Smiac sie chce ze tylu sie znalazlo chetnych duszyczek by posprzatac za firmy ktore za to ciezka kasiore biora ;))) Wpadnijcie do mnie to tez dam posprzatac za frajer,przydaloby sie tylu niewolnikow za free ;)
Podaj adres!
Pilot (19 września 2022 0:27)
Smiac sie chce ze tylu sie znalazlo chetnych duszyczek by posprzatac za firmy ktore za to ciezka kasiore biora ;))) Wpadnijcie do mnie to tez dam posprzatac za frajer,przydaloby sie tylu niewolnikow za free ;)
Ola (18 września 2022 22:15)
Nie do uwierzenia ile tego!!! Czy naukę sprzątania po sobie powinniśmy zacząć od siebie czy mamy uczyć się od dzieci?

Dodaj komentarz

Walim  |   Zagórze  |   czysty wałbrzych  |   sprzątanie  |   jezioro bystrzyckie  |  

Wycieczki z przewodnikiem po Zagórzu i na Zamek Grodno

Bike Park Walim MTB czeka na śmiałków

Ślimaki na start!

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij