Menu

Głuszyca: Otwarcie Strefy możliwe jeszcze w tym roku

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku otwarta zostanie Głuszycka Strefa Aktywnosci Gospodarczej. Trwają prace wykończeniowe.  Koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych.

 

Głuszyca: Otwarcie Strefy możliwe jeszcze w tym roku

Strefa koło wsi Grzmiąca to ponad trzy hektary podzielone na dwanaście działek, idealnych pod magazyny i małe przedsiębiorstwa. Wybudowano już drogi wewnętrzne,  parkingi i oczyszczalnię ścieków. Zamontowano oświetlenie i doprowadzona instalacje pod media. Gmina czeka na przyłączenie sieci.

- W najbliższych miesiącach będziemy mogli przywitać na tym terenie pierwszych przedsiębiorców, chcących wybudować tu swoje magazyny lub zakłady produkcyjne takie jak np. stolarnie. – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Jest duża szansa, że teren zostanie udostępniony nowym inwestorom jeszcze w tym roku.

- Chcemy, aby dzięki tej inwestycji Gmina Głuszyca znów zaczęła się rozwijać i iść w takim samym kierunku, jak kraje zachodnie, w których tego typu miejsca na stałe wgryzły się w krajobraz mniejszych miejscowości –dodaje burmistrz Roman Głód.

Koszt budowy strefy to 2,4 mln zł, z czego dofinansowanie pochodzące z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej wynosi 1,6 mln zł.

Czytaj też:
W Głuszycy powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ekonomista (23 września 2022 15:57)
Na wsi najlepiej otworzyć PGRy wtedy nie ma problemu z wykwalifikowanymi pracownikami.Bo inna działalność to fiasko finansowe.
W (19 września 2022 13:17)
DALEJ TRWA W NAJLEPSZE OKRADANIE NA PODATKACH PRZEZ OBCYCH

Dodaj komentarz

Budują miasteczko wiertnicze w Głuszycy

Głuszyca: Trwa budowa miasteczka wiertniczego.

Głuszyca: przyjechał sprzęt. Będą wiercić 2,5 km w głąb ziemi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij