Menu

Głuszyca: Otwarcie Strefy możliwe jeszcze w tym roku

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku otwarta zostanie Głuszycka Strefa Aktywnosci Gospodarczej. Trwają prace wykończeniowe.  Koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych.

 

Głuszyca: Otwarcie Strefy możliwe jeszcze w tym roku

Strefa koło wsi Grzmiąca to ponad trzy hektary podzielone na dwanaście działek, idealnych pod magazyny i małe przedsiębiorstwa. Wybudowano już drogi wewnętrzne,  parkingi i oczyszczalnię ścieków. Zamontowano oświetlenie i doprowadzona instalacje pod media. Gmina czeka na przyłączenie sieci.

- W najbliższych miesiącach będziemy mogli przywitać na tym terenie pierwszych przedsiębiorców, chcących wybudować tu swoje magazyny lub zakłady produkcyjne takie jak np. stolarnie. – mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Jest duża szansa, że teren zostanie udostępniony nowym inwestorom jeszcze w tym roku.

- Chcemy, aby dzięki tej inwestycji Gmina Głuszyca znów zaczęła się rozwijać i iść w takim samym kierunku, jak kraje zachodnie, w których tego typu miejsca na stałe wgryzły się w krajobraz mniejszych miejscowości –dodaje burmistrz Roman Głód.

Koszt budowy strefy to 2,4 mln zł, z czego dofinansowanie pochodzące z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej wynosi 1,6 mln zł.

Czytaj też:
W Głuszycy powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ekonomista (23 września 2022 15:57)
Na wsi najlepiej otworzyć PGRy wtedy nie ma problemu z wykwalifikowanymi pracownikami.Bo inna działalność to fiasko finansowe.
W (19 września 2022 13:17)
DALEJ TRWA W NAJLEPSZE OKRADANIE NA PODATKACH PRZEZ OBCYCH

Dodaj komentarz

Pastarałka na głuszyckiej scenie

Pięć lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi

Ponad 130 tys. turystów odwiedziło Gminę Walim

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij