Menu

Ekologiczna zamiatarka trafiła do Świebodzic

Nowoczesna zamiatarka elektryczna Tenax Electra 2.0 Neo będzie pomagać w utrzymaniu czystości na ulicach Świebodzic. Kosztowała ponad 700 tys zł

Ekologiczna zamiatarka trafiła do Świebodzic

Pojazd szybko się ładuje, nie emituje dużego hałasu i jest ekologiczny. Na zakup taboru zeroemisyjnego Gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie w kwocie  3 227 987,65 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Koszt zamiatarki to 712 170,00  zł, z czego wkład własny Gminy  to 71 217,00 zł, a dofinansowanie 640 953,00 zł.

 

 Zamiatarka jest jednym z czterech pojazdów zakupionych w ramach otrzymanych środków. Niedługo do miasta przyjadą jeszcze: śmieciarka, auto dostawcze oraz samochód dla Straży Miejskiej.

red
foto: Gmina Świebodzice
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Mirek (20 września 2022 11:43)
Co mnie obchodza Świebodzice to jest walbrzyszek a nie swiebodziszek.
JaKim (20 września 2022 7:19)
Ekologiczna tj miotła i szufelka ;-)
Inż.Mamoń (20 września 2022 7:06)
To gadżet dla właścicieli willi ale nie dla miasteczka.

Dodaj komentarz

zamiatarka  |   smieci  |   swiebodzice  |   zakup  |   ekologia  |   srodki  |  

''Fabryki Wody'' na Starym Zdroju nie będzie

Dostali torby i pojemniki na śmieci. MZUK rozwiązał konkurs

Nowa Ruda z najgorszym powietrzem minionej zimy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij