Menu

Ma być dodatek do ogrzewania prądem, a jeszcze nie ma pieniędzy na dodatek węglowy

Mają być dodatki do elektrycznego ogrzewania, a jeszcze nie przyszły pieniądze na dodatki węglowe. Nowy dodatek został zapowiedziany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają trafić do osób,  które używają m.in elektrycznych kuchenek i prądu do ogrzewania. Rząd chce waloryzować ceny energii.

Ma być dodatek do ogrzewania prądem, a jeszcze nie ma pieniędzy na dodatek węglowy

Prezydent Polski podpisał ustawę o wsparciu odbiorców ciepła. Ci, którzy używają do ogrzewania domów drewna, oleju opałowego i pelletu mają otrzymać dopłaty. Ma to być wsparcie związane ze wzrostem cen.

Ma też zostać włączona tarcza solidarnościowa. Polegać ma to na zamrożeniu cen energii do 2 tys. kWh rocznie. Osobom używającym prądu do ogrzewania prawdopodobnie zostanie zaoferowany dodatek w wysokości 1 tys. zł m gospodarstwo domowe.

 

 

Do wielu gmin wciąż nie wpłynęły pieniądze na „dodatek węglowy”. Już mówi się o opóźnieniu w wypłatach, dla tych którzy złożyli wnioski.  Pieniądze obiecane przez rząd miały bezpośrednio wypłacać instytucje wskazane przez lokalne samorządy. Wałbrzyszanie składali i nadal składają wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

- Nie możemy realizować tego zadania, albowiem do dziś nie otrzymaliśmy środków. Ustawa z sierpnia została przygotowana przez ustawodawcę w sposób bardzo niechlujny, z wieloma błędami i lukami. Samorządowcy zwracali na to wielokrotnie uwagę. Gmina Wałbrzych zgłosiła sześć poprawek. We wrześniu zauważyliśmy szereg błędów, które nie pozwoliłyby na prawidłową realizację tego zadania – mówiła w piątek wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

red
foto: ilustracyjne
oprc. money.pl
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

KIMK DZONG TUSK + LUKOIL = RUSKA KURWA (21 września 2022 10:32)
NIE DLA BALTIC PIPE, TAK DLA GAZOPORTU DLA LUKOILU! DONALD TUSK GDY BYL PREMIEREM, NA JEDNYM Z FORUM GOSPODARCZYCH DOGADYWAL SIE Z LUKAILEM. PO ZA RZADEM, PO ZA SEJMEM. NA JAKIMS FORUM GOSPODARCZYM SPOTKAL SIE Z PRZEDFSTAWICIELAMI RUSKIEGO LUKAILA. NA SPOTKANIU ZGODZIL SIE NA TO, ZE LUKOIL W POLSCE WYBUDUJE SOBIE GAZOPORT. k***a CZAICIE??!!! NA JAKIMS FORUM GOSPODARCZYM SIE ZGODZIL., Z POMINIECIEM SEJMU I RZADU. CO ZA TO DOSTAL OD LUYOILU ZA ZGODE? JAK WIADOMO Z PISM, DLA POLSKI NIC. CO ZATEM DLA SIEBIE? I PO-JEBY NA TA k**wE I ZDRAJCE SLUGUSA BERLINA I MOSKWY CHCA GLOSOWAC? JACY POLACY? BARDZIEJ PO-JEBANI OD TUSKA CHYBA TYLKO. SAME KOMUICHY I PO-JEBANE DEBILE. UCPANE PROPAGANDA PUTINOWSKA Z WSI24. RUDA SZMATA POZWOLILA BY RUSKI LUKOIL BUDOWAL SOBIE W POLSCE GAZOPORT. BALTIC PIPE JAK WIEMY BLOKOWAL HEHEHEHE. NA SZCZESCIE KIBOLE OBALILI RZADU MATOLA I RUDEJ SZMATY, ZDRADZIECKIEJ MORDY. KAZDY SZEREGOWY KIBOL MA WIECEJ W GLOWIE ROZUMU, NIZ PO-JEBANY OGLADACZ WSI24.
Heniek (20 września 2022 18:31)
Cytuję użytkownika: ziom
W d..e niech pis sobie wsadzi dopłaty. Banda złodziei
Po takim komentarzu jest nadzieja ,ze nie przyjmiesz dopłaty.Oby więcej takich było.Zostaną pieniądze dla potrzebujących ,a nie dla bogaczy takich jak ty.
pk (20 września 2022 13:05)
dla walbrzycha kase zamrozić - oddać po zmianach. TO FAKE - nie ma i nie są planowane dopłaty do elektrycznego ogrzewania. KOMU ROBICIE WODE Z MOZGU redaktorskie komuchy?
niezbędny (19 września 2022 21:23)
To na zdjęciu to nie jest grzejnik elektryczny. Dlatego na coś takiego Rząd dopłaty nie da. I słusznie.
ziom (19 września 2022 19:02)
W d..e niech pis sobie wsadzi dopłaty. Banda złodziei

Dodaj komentarz

dodatek  |   wegiel  |   prad  |   pieniadze  |   rzad  |  

Wałbrzych: Większość wniosków o dodatek węglowy zrealizowane

Zbiórka dla Tymka - brakuje ponad 600 tys zł

W Starej Kopalni jak w Centrum Nauki Kopernik

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij