Menu

Kamienna Góra będzie miała letni basen

Kamienna Góra będzie miała swój leni basen - koncepcją zagospodarowania terenu nad zalewem  pochwalił się burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz. Koszt inwestycji to 11 milionów złotych.


 

Kamienna Góra będzie miała letni basen

Kompleks rekreacyjno – pływacki ma kosztować ok. 11 mln zł. Działka na której powstanie ma powierzchnię ponad 16,5 tys. m kw., znajduje się ona w miejscu obecnej plaży i na tarasach powyżej na terenie Ośrodka Wypoczynku Świątecznego Zalew.

-  Mamy gotowy program funkcjonalno – użytkowy konieczny dla budowy kompleksu basenów letnich. Wkrótce ogłosimy przetarg na budowę w formule „zaprojektuj i wybuduj” - mówi burmistrz Kamiennej Góry, Janusz Chodasewicz.

Na terenie Ośrodka ma zostać zbudowany basen pływacki, baseny rekreacyjne, brodzik dla dzieci oraz wodny plac zabaw. Lustro wody wszystkich basenów ma mieć 440 m kw. powierzchni. Niecki basenowe zostaną wyposażone m.in. w: masażery karku, sztuczne fale, rwąca rzekę, dysze do masażu ściennego, siedziska masujące i gejzery.   

- Mamy też pieniądze konieczne do realizacji tej inwestycji. Miasto Kamienna Góra otrzymało ten cel 9,9 mln złotych w drugim rozdaniu rządowego funduszu Polski Ład.
Przygotowujemy się także do kompleksowej modernizacji terenu nad kamiennogórskim Zalewem. Urząd miasta jest obecnie na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Miasto na modernizację infrastruktury wokół zbiornika otrzymało 5,7 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.
- informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Kompleks rekreacyjno – pływacki ma kosztować ok. 11 mln zł. Działka na której powstanie ma powierzchnię ponad 16,5 tys. m kw., znajduje się ona w miejscu obecnej plaży i na tarasach powyżej.

Jak ma wyglądac kompleks ?

- basen pływacki o powierzchni lustra wody 98 m kw.;
- basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody 116 m kw.;
- basen z grotą sztucznej fali, rwącą rzeką i hamownią zjeżdżalni o powierzchni lustra wody 198 m kw;  
- brodzik dla dzieci o powierzchni lustra wody 29 m kw.;
- zespół zjeżdżalni;
- infrastruktura techniczna, elementy małej architektury oraz budynek obsługi kąpieliska.
 opr. adm
foto: Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wałbrzyszanin stary (20 września 2022 18:36)
Kamienna Góra będzie miała kompleks basenowy za 11 milionów zł, a Podzamcze ma fontannę za 4 miliony..... Ludzie co wy na to? Jak oni to kalkulują ? Prawie 1/3 basenu w Kamiennej będzie kosztowało tyle co nasza fontanna!!!! Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... ?
Ilona (20 września 2022 13:16)
Na co nam basen w Kamiennej ? Dostałam wypowiedzenie z pracy, firma zamyka się. Z powodu wysokich kosztów ogrzewania i prądu, rosnących cen produktów. Szef nie wytrzymuje i zamyka firmę. Do zwolnienia idzie 20 osób. Te 19 osób w tym ja, mamy rodzinę i dzieci na utrzymaniu.
Szpital kamienna (20 września 2022 13:10)
Może najpierw ogrzejcie szpital, jest zimno w szpitalu.
Kamiennogorzanin (20 września 2022 13:01)
Na ch*uj mi basen w Kamiennej Górze ? Jak dziecko nie ma ogrzewania w szkole, szanowny burmistrzu Kamiennej. W takich warunkach ucza się dzieciaki, w domach też nie lepiej. Ja jeszcze węgiel mam, bo kupiliśmy na początku. Co będzie dalej, co będzie z innymi ludźmi. Będą choroby i zgony przez taką politykę. W du*pie mam basen, gdy rodzinę muszę na zimę przyjąć gdyż zostali bez ogrzewania.
RUCH NARODOWY - A PO-JEBY JAK ZWYKLE ZDZIWIONE (20 września 2022 11:55)
NIE DLA BALTIC PIPE, TAK DLA GAZOPORTU DLA LUKOILU! DONALD TUSK GDY BYL PREMIEREM, NA JEDNYM Z FORUM GOSPODARCZYCH DOGADYWAL SIE Z LUKAILEM. PO ZA RZADEM, PO ZA SEJMEM. NA JAKIMS FORUM GOSPODARCZYM SPOTKAL SIE Z PRZEDFSTAWICIELAMI RUSKIEGO LUKAILA. NA SPOTKANIU ZGODZIL SIE NA TO, ZE LUKOIL W POLSCE WYBUDUJE SOBIE GAZOPORT. k***a CZAICIE??!!! NA JAKIMS FORUM GOSPODARCZYM SIE ZGODZIL., Z POMINIECIEM SEJMU I RZADU. CO ZA TO DOSTAL OD LUYOILU ZA ZGODE? JAK WIADOMO Z PISM, DLA POLSKI NIC. CO ZATEM DLA SIEBIE? I PO-JEBY NA TA k**wE I ZDRAJCE SLUGUSA BERLINA I MOSKWY CHCA GLOSOWAC? JACY POLACY? BARDZIEJ PO-JEBANI OD TUSKA CHYBA TYLKO. SAME KOMUICHY I PO-JEBANE DEBILE. UCPANE PROPAGANDA PUTINOWSKA Z WSI24. RUDA SZMATA POZWOLILA BY RUSKI LUKOIL BUDOWAL SOBIE W POLSCE GAZOPORT. BALTIC PIPE JAK WIEMY BLOKOWAL HEHEHEHE. NA SZCZESCIE KIBOLE OBALILI RZADU MATOLA I RUDEJ SZMATY, ZDRADZIECKIEJ MORDY. KAZDY SZEREGOWY KIBOL MA WIECEJ W GLOWIE ROZUMU, NIZ PO-JEBANY OGLADACZ WSI24.
Hahaha (20 września 2022 11:09)
Teraz na zimę jak znalazł.
Dario (20 września 2022 11:02)
Cena - dwie, trzy fontanny na podzamczu lub kilka autobusów na wodór. Ale Wałbrzycha na to nie stać.
Szczęściarze z nich (20 września 2022 11:00)
Będą mieli basen bo tam nie rządzi wałbrzyski włodarz.
Jorg (20 września 2022 10:33)
Po co wam basen przecież jest w Berlinie?
Bluszczowy Romek z Valbzikha (20 września 2022 9:59)
Wokół Wałbrzycha są normalne miasta.No, może nie tyle miasta, co normalni włodarze.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Region: kolejne nieczynne dystrybutory

S3: Lubawka - Kamienna Góra. Coraz blizej końca

Jedna osoba nie żyje - pożar w Kamiennej Górze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij