Menu

Praca szuka człowieka

Ponad 50 pracodawców prezentowało kilkaset ofert pracy na Międzynarodowych Targach Pracy w Wałbrzychu. Byli obecni zarówno przedstawiciele lokalnie działających firm, jak i pośrednicy oferujący zatrudnienie za granicą.

Praca szuka człowieka
Dotychczas Międzynarodowe Targi Pracy organizowane przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy odbywały się na polsko-niemieckim pograniczu w Zgorzelcu. W tym roku postanowiono zaprezentować szeroką ofertę zatrudnienia mieszkańcom regionu wałbrzyskiego.
 
- Mamy ponad 50 wystawców w tym 17 instytucji z Wałbrzycha, ale także wystawców z pięciu krajów, z Holandii, Czech, Austrii, Niemiec i Polski. Branż jest bardzo dużo. Mamy opracowany taki barometr zawodowy i na 170 przebadanych zawodów aż 50 jest deficytowych. Brakuje pracowników w branży budowlanej, kierowców samochodów ciężarowych, informatyków, nauczycieli, pielęgniarek. Jest tu wiele branż, w których brakuje rąk do pracy - mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.
 
 
Wśród ofert można było znaleźć wiele propozycji, w zależności od kwalifikacji potencjalnego pracownika. Zatrudnienie oferują zarówno zakłady produkcyjne, jak i operatorzy kolejowi, a także w swoje szeregi zaprasza policja.
 
- Dziś rekrutujemy na stanowisko operatora produkcji oraz pracownika magazynowego. Nasze potrzeby wynikają z intensywnego rozwoju firmy. W przyszłym roku planujemy uruchomić drugi zakład produkcyjny w Wałbrzychu, stąd nasze potrzeby na kapitał ludzki są bardzo duże - mówi Agnieszka Humen-Kłyza, specjalista general affairs w firmie Mando Corporation Poland.
 
 
 
- Przygotowaliśmy wiele ofert pracy i myślę, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Głównie są to stanowiska na licencję i świadectwo maszynisty. Jeśli ktoś marzył o tym ciekawym zawodzie, ale ze względów finansowych nie mógł sobie pozwolić na zrobienie licencji, to teraz mogą się do nas zgłaszać osoby bez licencji, a my podpisujemy list intencyjny i u nas można przejść całą ścieżkę kariery krok po kroku. Poszukujemy również kasjerów i także oferujemy pełne szkolenie. Zatrudnimy także rzemieślników, elektromonterów, mechaników, manewrowych - wymienia Zuzanna Niśkiewicz, specjalista w PKP Intercity Zakład Zachodni.
 
 
- Dlaczego warto zostać policjantem? To służba i praca, która daje dużo satysfakcji. Nie wiemy, co nas czeka następnego dnia, więc nie ma tu monotonii, ale przede wszystkim pomagamy i to ogromna satysfakcja, której nie daje większość zawodów. Dodatkowo mamy bardzo konkurencyjne zarobki na rynku pracy. Przychodząc do służby przed 26 rokiem życia, dostaje się na rękę 4600 zł. To stabilna praca z możliwością szkolenia i doskonalenia umiejętności - zachęca asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.
 
 
Bezrobocie w powiecie wałbrzyskim jest jednym z najwyższych w województwie dolnośląskim. Ostatnie dane z lipca mówią o stopie bezrobocia na poziomie 11,8%. Dla porównania w mieście Wałbrzychu wynosiło wówczas 4,2%, w województwie 4,3% a w skali kraju 4,9%.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26
Zdjęcie 27
Zdjęcie 28
Zdjęcie 29
Zdjęcie 30
Zdjęcie 31
Zdjęcie 32

Komentarze

WujekDobraRada (26 września 2022 12:50)
POlecam pracę w samorządzie zarobki od 190 000 do 870 000 zł rocznie.
wałbrzyszanin (22 września 2022 10:39)
Bardzo dobra inicjatywa.
Michał (22 września 2022 8:08)
Polecam pracę w wodociągach, dzwonili ostatnio do mnie bo kiedyś zostawiłem u nich swoje CV i jak mi baba powiedziała że na rękę 2800 to je...em ze smiechu
Ciekawa (22 września 2022 7:04)
Cytuję użytkownika: Biurwa
Polecam pracę w ZUS: atrakcyjne 60% stawki kasjerki z Biedronki.
Skoro tak to dlaczego jeszcze tyrasz w zusie a nie idziesz na kasę w Biedronce?
Kumaty (22 września 2022 6:58)
Polecam pracę w ochronie.Płaca minimalna a bicie po twarzy przez złodzejów sklepowych gratis.
Radzio (22 września 2022 1:34)
Polecam prace u prezesów Wojtyczki i Kurtasza. W strefie mamy 13 i 14 pensje. Średnie wynagrodzenie 11000 zł z premiami. Dodatkowo PPK 3 % wynagrodzenia i nauka angielskiego w czasie pracy. Rozrastamy się i mamy najwyższe historyczne zatrudnienienie. Oszczędzać muszą inni a u nas to Ameryka.
analityk medyczny (21 września 2022 23:06)
widzę mnóstwo bannerów i ofert ale w obcych językach, czy pamiętacie jaka była awantura na cały Świat w anglii, gdy ukazało się ogłoszenie o pracę z wymogiem znajomości języka polskiego ??? brytole wrzeszczeli, że to dyskryminacja, że nie można stawiać takich wymagań, a tu proszę, większość ofert po niemiecku lub angielsku, ciekawe czy w eurosodomii też wymagają znajomości dwóch trzech języków obcych i to na podstawowych stanowiskach pracy ?
Biurwa (21 września 2022 21:19)
Polecam pracę w ZUS: atrakcyjne 60% stawki kasjerki z Biedronki.

Dodaj komentarz

targi pracy  |   urząd pracy  |   praca  |   oferty pracy  |   bezrobocie  |  

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

Jest praca

W pracy na zwolnieniu lekarskim

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij