Menu

Świdnica: Festiwal Filmowy Spektrum już za miesiąc

Festiwal Filmowy Spektrum już za miesiąc. W tym roku hasło to Stop Watching. Start Seeing / Przestań oglądać. W programie pokazy m.in. takich filmów, jak Silent Twins Agnieszki Smoczyńskiej (zwycięzca FPFF w Gdyni), W trójkącie Rubena Östlunda (Złota Palma w Cannes) czy Lombard Łukasza Kowalskiego (5 nagród na tegorocznym Millenium Docs Against Gravity) i nie tylko

Świdnica: Festiwal Filmowy Spektrum już za miesiąc

To już 8 lat festiwalu filmowego Spektrum. W dniach 22-29 października do Świdnicy po raz kolejny zawita najlepsze kino z kraju i zagranicy, hity najważniejszych festiwali filmowych, goście, twórcy filmowi, a sala Świdnickiego Ośrodka Kultury zapełni się po brzegi widzami

Stop Watching. Start Seeing / Przestań oglądać. Zobacz.

- Spektrum od początku swojego istnienia to przede wszystkim przestrzeń do spotykania się ludzi, którzy kochają i celebrują kino. Pretekst do kolektywnego odczuwania i dzielenia się emocjami; zapalnik, który powoduje, że widzowie co roku szczelnie zapełniają sale kinowe, stają się filmową społecznością, płaczą i śmieją się razem, nie zgadzają się razem, dyskutują… są razem. - informują organizatorzy

W tegorocznym programie festiwalu nie zabraknie znanego już dobrze widzom Konkursu Spektrum, Konkursu Closer, selekcji konkursowej krótkich metraży Okiem Młodych, czy sekcji Oko na dokument.

 

 

W październiku zobaczymy w Świdnicy m.in. takie filmy, jak „Silent Twins” – anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej, który prosto ze światowej premiery w Cannes szturmem zdobył i wygrał Polski Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni; „Blisko” – laureat nagrody Jury w Cannes i drugi pełny metraż Lukasa Dhonta, reżysera nagrodzonego Nagrodą Publiczności 5. edycji Spektrum w 2019 roku za film „Girl”; „W trójkącie” – kolejny nagrodzony Złotą Palmą w Cannes obraz Rubena Östlunda, „Lombard” Łukasza Kowalskiego, dokument który podbił serca widzów i krytyków tegorocznego Millenium Docs Against Gravity zdobywając aż pięć nagród, czy „Pisklaki” Lidii Dudy wyróżnione na włoskim festiwalu w Locarno.

Więcej informacji o programie, starcie sprzedaży karnetów i pojedynczych biletów wkrótce.

8. edycja Festiwalu Filmowego Spektrum odbędzie się w dniach 22-29 października 2022 roku, a Świdnica ponownie ugości najciekawsze święto kina artystycznego na Dolnym Śląsku.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

red
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

spektrum  |   festiwal  |   filmowy  |   kino  |   filmy  |   swidnica  |   rozrywka  |  

W dawnym Kinie Zorza praca wre. Co tam będzie?

Festiwal Smaków Świata w Starej Kopalni (FOTO)

Finał Kopalni Folkloru (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij