Menu

Tragiczna śmierć ratownika GOPR Karkonosze

Górskie służby ratownicze pogrążyły się w żałobie po niespodziewanej informacji o tragicznej śmierci ratownika z GOPR Karkonosze Andrzeja Sokołowskiego i jego żony. Małżeństwo spędzało czas wolny w słowackich Tatrach, gdzie doszło do wypadku - oboje spadli z Kwietnikowej Przełączki.

Tragiczna śmierć ratownika GOPR Karkonosze

- Wczesnym popołudniem dotarła do nas tragiczna informacja. Nasz przyjaciel, instruktor ratownictwa górskiego, ratownik GOPR,  przewodnik wysokogórski IVBV zginął w wypadku w Tatrach Słowackich wraz z żoną. To wiadomość, na którą nikt nas nie był gotowy. Pełni żalu, Ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR przekazujemy szczere wyrazy współczucia najbliższym. Cześć jego pamięci! Sokół i Roksi na zawsze pozostaniecie w naszych sercach i pamięci - czytamy w mediach społecznościowych GOPR Karkonosze.

 

 

Z informacji słowackich służb ratunkowych wynika, że informacja o wypadku dotarłą do nich w środę 21.09 po południu. Z powodu złej pogody ratownicy nie mogli dotrzeć na miejsce śmigłowcem, więc ruszyli pieszo. Gdy odnaleziono parę, była przykryta śniegiem i nie dawała znaków życia.

opr.plr
foto: GOPR Karkonosze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alpinista (22 września 2022 22:51)
Kto to widzial by ze smiesznych Karkonoszy pchac sie w slowackie Tatry ;(
Heniutek (22 września 2022 18:32)
Przepraszam bardzo, ale ten ratownik to chyba słabo przygotowany był całe te.

Dodaj komentarz

GOPR  |   karkonosze  |   ratownik  |   wypadek  |   śmierć  |  

Furgonetka w rowie

Wypadek za wypadkiem...

Jest ślisko. Uważajcie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij