Menu

Groził 59-latkowi, że go zabije. Na swoim przestepczym koncie ma znacznie więcej

Wyciągnął śrubokręt i groził 59-latkowi, że go zabije. Jak się okazało,  44-letni mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej - próbował nielegalnie zająć mieszkanie, posiadał też narkotyki. 44-latkowi grozi do 15 lat więzienia
 

Groził 59-latkowi, że go zabije. Na swoim przestepczym koncie ma znacznie więcej

Wszystko zaczęło się, gdy wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie nielegalnego zajęcia opuszczonego lokalu gminnego przy ul. Poznańskiej w Wałbrzychu. Na miejscu zatrzymali 44-latka, przy którym znaleźli woreczek z białym proszkiem. Jak sie okazało, była to amfetamina (około 50 porcji handlowych).

To jednak nie wszystko. Do komisariatu zgłosił się 59-letni mieszkaniec Wałbrzycha, któremu zatrzymany 44-latek groził, że go zabije.

- Został w miejscu zamieszkania przy ul. Niepodległości zaatakowany właśnie przez 44-latka. Okazało się, że obaj wałbrzyszanie znali się wcześniej, a pokrzywdzony był podejrzanemu dłużny pieniądze. Mundurowi ustalili, że agresywny 44-latek nie chciał jednak dłużej czekać na zwrot gotówki i przy użyciu śrubokręta zagroził 59-latkowi pozbawieniem życia, jeżeli ten nie odda pieniędzy natychmiast. - mówi kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

44-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

- W związku z działaniem przestępczym w warunkach recydywy, może spędzić w więzieniu nawet 15 lat - informuje komisarz Marcin Świeży.

adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Emeryt dyplomowany (25 września 2022 20:59)
Cytuję użytkownika: NN
Jak mi ktoś wisi kasę to obcinam palce szybciutko oddają
Po co sobie obcinać palce...
NN (25 września 2022 18:21)
Jak mi ktoś wisi kasę to obcinam palce szybciutko oddają
ruhafka to patus (23 września 2022 16:07)
to ruhafka i jego kumpel

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   napad  |   groźby karalne  |   narkotyki  |  

14-latka handlowała amfetaminą

Znasz ich? Tych mężczyzn szuka policja

Ukradł matce węgiel. Grozi mu 15 lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij