Menu

Stracił kilkanaście tys. zł. Oszust podał się za pracownika banku

Tym razem oszust podał się za pracownika banku, a z konta 64-latka zniknęło 11 tysięcy zł. Policja ostrzega przed oszustami - przeczytajcie, jak oszuści nabrali 64-latka i bądźcie ostrożni.

 
Stracił kilkanaście tys. zł. Oszust podał się za pracownika banku
Mężczyzna odebrał telefon, dzwoniący mężczyzna przedstawił się jako pracownik banku. 

- W rozmowie przekonywał, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, żeby ich nie stracić. Oszust polecił mężczyźnie by ten zainstalował na telefonie aplikację, poprzez którą będzie mógł zalogować się do banku. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji. 
 
Później sprawy potoczyły się błyskawicznie. 64-latek rozmawiając cały czas z rzekomym pracownikiem banku autoryzował trzy przelewy na różne kwoty.

Po zakończonej rozmowie mężczyzna skontaktował się z infolinią banku chcąc upewnić się, co dalej z jego kontem i pieniędzmi. Jak się okazało, padł ofiarą oszustwa, a z jego konta zniknęło 11 tysięcy złotych. 
 
 
- Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. Należy zawsze mieć świadomość, że wyświetlony numer telefonu lub nazwa banku nie są gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem tej instytucji. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc do banku lub udając się do najbliższej placówki - ostrzega asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek
 
W razie najmniejszych podejrzeń i próby przekonania, że w działania zaangażowana jest policja, zakończmy połączenie, zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy policję.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

kl (23 września 2022 12:57)
Cytuję użytkownika: Pan
Stary,a głupi.Nie słucha ostrzeżeń?
Starsi ludzie są generalnie/bardziej ufni. Innych ludzi oceniają wg własnej uczciwości. Zabrakło ostrożności. Oceń teraz oszusta!
Pan (23 września 2022 12:21)
Stary,a głupi.Nie słucha ostrzeżeń?

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   oszust  |  

Podpalił bezdomnego, później obserwował, jak się pali. Mężczyzna zmarł

Strażacy musieli wejść przez okno

Groził nożem rodzinie. Mówił, że ich zabije

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij