Menu

Łukasz Kazek odkryje Dolny Śląsk. Nowy program History Channel

W nowym polskim programie HISTORY Channel, Łukasz Kazek zabierze widzów w podróż w głąb mitów i legend dotyczących złota III Rzeszy ukrytych na Dolnym Śląsku, jednym z najbardziej tajemniczych i przepełnionych historią regionów Polski.

Łukasz Kazek odkryje Dolny Śląsk. Nowy program History Channel

Łukasz Kazek jest polskim dziennikarzem i popularyzatorem historii, autorem książek, prezenterem telewizyjnym i gospodarzem popularnego kanału History Hiking na platformie YouTube.  Od 11 października we wtorki o 21:00 w telewizji HISTORY Channel

- Sukces naszych polskich programów, takich jak „Złoto Bałtyku”, umocnił nas w przekonaniu, że widzowie pasjonują się lokalną historią, zwłaszcza taką opowiedzianą w zaskakujący sposób. Dzięki tej serii, w towarzystwie Łukasza Kazka, który o Dolnym Śląsku opowiada jakby czytał sensacyjną powieść, przeniesiemy się do najbardziej tajemniczego regionu Polski. – komentuje Izabella Wiley, SVP, General Manager A+E Networks CEE.

 

 


W trzech odcinkach dokumentalnej serii, Łukasz Kazek wyruszy na wyprawę z poszukiwaczami skarbów, przeprowadzi także wywiady z historykami i świadkami wydarzeń z końca II Wojny Światowej i ich potomkami. Czy uda mu się rzucić nowe światło na tajemnice złotego pociągu , zaginionego złota Wrocławia i skarbów ukrytych w Szczelinie Jeleniogórskiej?

- Dolny Śląsk jest unikatowym rejonem w całej Europie. Nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie jest tyle zamków, pałaców, podziemi, kopalni i przede wszystkim tego, co działo się tu w czasie II wojny światowej. To był schron III Rzeszy. Dlatego to jest taka mekka do końca niezbadana i te szuflady można wciąż otwierać i znajdować w nich nowe rzeczy, nowe skarby i nowe tropy. – komentuje prowadzący program Łukasz Kazek.

„Dolny Śląsk: Zaginione skarby” to program, który łączy w sobie opowieść o historii z aktywnym jej odkrywaniem. Nie wyobrażam sobie lepszego przewodnika po tajemnicach tego regionu niż Łukasz Kazek, który urodził się w Wałbrzychu, mieszka w Górach Sowich i którego pasja do popularyzowania historii – szczególnie tego regionu - jest wręcz niezwykła. Najlepszym tego dowodem są setki tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube materiałów współtworzonych przez Łukasza. To dla nas wielka radość, że możemy pracować z nim przy produkcji dla HISTORY Channel. – komentuje Agnieszka Kubiak.W kolejnych odcinkach serii Łukasz Kazek spróbuje odkryć tajemnice złotych pociągów, którymi Niemcy rzekomo chcieli wywieźć kosztowności u schyłku II wojny światowej. Podąży tropem Złota Wrocławia – kosztowności należących do mieszkańców miasta i zdeponowanych w bankach tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Podejmie także próbę odkrycia tajemnic Szczeliny Jeleniogórskiej, która ma skrywać w złoto, liczne dzieła sztuki - w tym słynne jaja Fabergé.

- W tytule serii “Dolny Śląsk: Zaginione skarby” nie ma przypadku. Tutejsze góry są całe podziurawione tunelami, sztolniami, po nieczynnych, już od wielu lat, kopalniach. – komentuje Michał Bielawski, reżyser programu. - Dolny Śląsk to region, który napełnił się legendami i tajemnicami na temat skarbów, które już odnaleziono, ale przede wszystkim na temat tych, do których ciągle nie ma dostępu. – dodaje reżyser.

Premiera programu „Dolny Śląsk: zaginione skarby” już we wtorek, 11 października o 21:00 na HISTORY Channel.
 

red
foto i info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Janek (25 września 2022 15:51)
Zapowiada się ekstra będziemy oglądać całą familia ????

Dodaj komentarz

history  |   channel  |   kazek  |   lukasz  |   program  |   telewizja  |   walbrzych  |   ciekawostki  |   odkrycia  |   historia  |   dolny  |   slask  |  

Wałbrzyski program kosmiczny

History Hiking: Jak wyglądały ostatnie dni i upadek wodza Trzeciej...

History Hiking: Skarb znaleziony w stawie. Depozyt III Rzeszy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij