Menu

Remont fontann w Książu zakończony

Zakończył się remont fontann na Tarasie Zachodnim Zamku Książ. W sumie od 2019 roku wyremontowano 38 fontann zdobiących 10 książańskich tarasów. 


 

Remont fontann w Książu zakończony

Remont trzech marmurowych fontann na Tarasie Zachodnim to kolejna inwestycja Zamku Książ prowadzona w tym roku. Wyremontowano fontannę środkową, zdobioną maszkaronami oraz dwa symetrycznie położone baseny boczne. Modernizacji poddano także system wodny. Woda na Tarasie Zachodnim popłynie wiosną przyszłego roku.  

 

 

Kompleksowe remonty 38 fontann zdobiących 10 książańskich tarasów realizowane są sukcesywnie od 2019 roku. Łączny koszt inwestycji na tarasach sięga półtora miliona złotych. Zespół Zamku Książ pracuje także nad dokumentacją do kolejnej ważnej inwestycji na tarasach. Na przyszły rok planowana jest renowacja fontann na Tarasie Środkowym.

Październik to okres prac porządkowych zamkowych ogrodników. Trwają przygotowania do sadzenia cebul kwiatowych. W kwietniu zamkowe tarasy rozkwitną dziesiątkami tysięcy tulipanów i innych roślin wczesnowiosennych.adm
foto: Zamek Książ
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wróżbita (25 września 2022 16:35)
Na razie remontują a następnie oddadzą spadkobiercom na warszawską modłę.
wałbrzych miasto koszykówki (25 września 2022 14:40)
Kto wygrał mecz? Górnik! Kto? Górnik! Kto? Górnik, Górnik, Górnik‼️‼️‼️⚪️???? Mamy to! W 1.kolejce zgarniamy w Pelplinie komplet punktów wygrywając wysoko 89:68 ???? Trafiliśmy aż 14 na 27 rzutów zza łuku (51%) ???????????? Wracamy i zaczynamy operację - Miasto Szkła ???? Punkty: Niedźwiedzki 19 (1x3), Majewski 17 (5x3), Durski 15 (2x3), Walski 12 (2x3), Kordalski 10 (2x3), Sobkowiak 5 (1x3), Kruszczyński 3, Ratajczak 3 (1x3), Stopierzyński 3, Marek 2
QUIZ DLA PO-JEBA I LEWAKA (25 września 2022 11:22)
DLACZEGO MOSKWA NIE MOZE SPONSOROWAC LE PEN, A BERLIN MOZE SPONSORWAC PO, TUSKA I CAMPUSY I SLYNNEGO NIE KOMPOZYTORA CZAJKOWSKIEGO? DLACZEGO NIE PODOBA SIE PO-JEBOM GDY MOSKWA SPONSORUJE LE PEN, A PODOBA SIE WAM, ZE BERLIN SPOSNBORUJE TUSKA I CZAJKOWSKIEGO. SLUGUS ZA PINEIADZE Z MOSKWY TO ZDRAJCA? A SLIUGUS ZA PIENIADZE Z BERLINA TO NIE ZDRAJCA? MAZ STANU? WZOR DLA PO-JEBOW?

Dodaj komentarz

Nowi Ambasadorzy i rekordowe aukcje

W sobotę Górnik zagra z GKS Tychy

Pewna wygrana Górnika.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij