Menu

Broda na wylocie z Rady Miasta

W poniedziałek radni Szczawna Zdroju zdecydują o wygaszeniu mandatu radnego Michała Brody.  Powód? Jak twierdzi przewodniczący rady miasta Adam Motyka, Broda nie złożył w terminie i w prawidłowy sposób oświadczenia majątkowego.

 

Broda na wylocie z Rady Miasta

Chodzi o oświadczenie majątkowe za 2021 rok. Radni powinni je złożyć do 2 maja 2022 roku. 

- Wszyscy radni oprócz radnego Michała Brody złożyli oświadczenia majątkowe w wymaganym terminie.  - mówi w specjalnie wydanym oświadczeniu przewodniczący Rady Miasta Szczawna Zdroju, Adam Motyka. 

Dlatego też radni w poniedziałek (26 września) będą głosować nad wygaszanie mandatu radnego Michała Brody. (punkt 5. porządku Sesji Rady Miejskiej Szczawna Zdroju). 

- W związku z tym, że nie otrzymałem zeznania majątkowego (radnego Michała Brody - red.), bo złożone ono było niepoprawnie. I tutaj chciałem zaznaczyć, że może być złożenie oświadczenia osobiste - przez stawiennictwo w urzędzie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Okazało się, że pan radny Michał Broda nie dokonał tych czynności w sposób prawidłowy, w  związku z powyższym 23 maja otrzymał pismo, że otrzymuje dodatkowe 2 tygodnie na złożenie oświadczenia majątkowego. Termin wygasł 6 czerwca i 7 czerwca z mocy prawa wygasł mandat radnego Michała Brody - mówi w oświadczeniu Adam Motyka. 

Innego zdania jest Michał Broda, jak twierdzi oświadczenie zostało złożone prawidłowo (droga elektroniczną) a sprawę uważa za polityczną.

Dziś na stronach Urzędu Miasta Szczawna Zdroju oświadczenia majątkowego radnego Michała Brody za 2021 rok nie znajdziemy. 

 

 

Opozycyjny radny Michał Broda raczej nie ma szans na to, by radni zagłosowali przeciwko wygaszeniu jego mandatu. W sytuacji kiedy radni będą za wygaszeniam,  może zaskarżyć uchwałę  i sprawę rozstrzygnie wojewoda dolnośląski. 


W lutym ubiegłego roku Rada Miasta Szczawna-Zdroju (za wyjątkiem radnych z klubu Szczawno-Zdrój Możliwości) zdecydowała o odwołaniu Michała Brody z funkcji przewodniczącego.  Powołano na jego miejsce Adama Motykę. Odbyło się to podczas sesji zwołanej w trybie stacjonarnym na wniosek radnych. Michał Broda sprzeciwiał się organizowaniu sesji stacjonarnej, powołując się na zagrożenie epidemiologiczne. Jego zdaniem wyłącznie w kompetencji przewodniczącego jest zwoływanie obrad i decydowanie o ich trybie, bez względu na wniosek złożony przez grupę, która stanowi większość w radzie. Broda złożył skargę do Wojewody, najpierw wojewoda wstrzymał uchwałę do wyjaśnienia sprawy, ostatecznie jednak Broda stracił funkcję przewodniczącego rady.

Czytaj też:
RM Szczawna-Zdroju odwołała przewodniczącego Michała Brodę
Broda nadal przewodniczącym Rady. wojewoda wstrzymuje uchwałę

Oświadczenie przewodniczącego Rady Miasta Szczawna Zdroju, Adama Motyki zostało zamieszczone na gminnym profilu w social mediach.pos
foto: Telewizja Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mieszkaniec (27 września 2022 22:03)
Tylko patrzeć jak będzie skamlał i oczerniał burmistrza i radnych w "Gościu dnia". Aż dziwne, że jeszcze go tam nie było.
O rety!!!! (26 września 2022 22:55)
Chwała radnym za podjęcie uchwały. Nawet Broda nie może stać ponad prawem. Mam nadzieję że wyleci.
PRAWDA (26 września 2022 12:00)
Matko Boska :D Święta „broda” oceniająca wszystkich dookoła nie wyrobiła się z terminem przewidzianym prawem. Jak to możliwe? Co to się stało? :)))
Goldmann,, (25 września 2022 17:27)
,,a ta sobczakowa,,co sprzedała basen,,a jej ojciec miał magiel na ul. Sienkiewicza koło szkoły i mięsnego,,stary essesmann,,konfident,,to ona została rozliczona,,,szmaciorstwo Qrwa je bane ,i okradajace POLSKE,,,
xdddd (25 września 2022 16:57)
I tak wszystkie te zeznania majatkowe to pic na wode i zawsze jakas najnizsza krajowa plus brak posiadlosci, a potem jezdzi taki mercedesem za 400k XDDDD

Dodaj komentarz

Gość Dnia - Michał Broda

Dwie osoby w szpitalu - wypadek na ul. Kolejowej w Szczawnie

Usunęli wyborcze banery z ''witacza'' w Szczawnie Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij